Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üniversite ile iş dünyası işbirliği

Giriş Tarihi: 17.7.2013

EBİLSAD ve İzmir Üniversitesi arasında yapılan işbirliği ile yazılım konusunda akademik deneyim sektöre aktarılacak ve projelerde yer alan mezunların beyin göçü engellenecek

İzmir Üniversitesi ve Ege Bilişim Sanayicileri Derneği (EBİLSAD), sektörün gelişimi için güç birliği yapma kararı aldı. Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Saldır eşliğinde, İzmir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kayhan Erciyeş ve Mühendislik Fakültesi öğretim üyeleri ile bir araya gelen EBİLSAD üyeleri, sektörün ihtiyaçlarını ve bundan sonrası için yapılması gerekenleri anlattı. Ayrıca, İzmir Üniversitesi'nden akademik destek ve kalifiye iş gücü eğitimi de istedi. Üniversitenin iş dünyası ile yaptığı işbirliklerinin, hem mezunların kariyerlerini İzmir'de sürdürmeleri açısından, hem de iş dünyasının ihtiyaçlarının karşılanması açısından çok önemli olduğunu belirten Rektör Erciyeş, "Eğitim programlarının düzenlenmesi, proje geliştirilmesi, firmalar ile akademisyenler arasında ortak çalışmalar ve öğrencilerin firmalarda yapacağı uygulama eğitimleri ile beyin göçünün tersine çevrilebileceğiz" dedi.

PROJELER ÜRETECEK

Rektör Yardımcısı ve Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Aydın Öztürk, Yazılım Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emrah Orhun ve Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Bayram Ali Su'nun katıldığı toplantıda, akademik ve sektörel işbirliği çerçevesinde TÜBİ- TAK, KOSGEB ve İZKA gibi kurumlara yönelik olarak proje üretilmesi kararı alındı. Sektörde, farklı mühendislik alanlarında uzman kişilerden meydana gelen ekiplerin aynı projede çalışıyor olması nedeni ile veri madenciliği, güvenlik gibi konular başta olmak üzere, mühendislik fakültesinin farklı bölümlerinden öğrencileri bir araya getirecek projeler üzerinde çalışılması kararı alındı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversite ile iş dünyası işbirliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN