Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uzman çavuşa zabıta olma kolaylığı sağlandı

Büyükşehir, zabıta kadrosunu genişletti. Türk Silahlı Kuvvetleri'nden istifa eden 250 uzman çavuş başvuru yaptı, bunlardan 150'si zabıta olarak göreve başlayacak

Giriş Tarihi: 17.7.2013
Kendi sorumluluk alanı içindeki kaldırım işgallerini önlemek kayıt ekonominin önüne geçmek amacıyla zabıta kadrosunu genişletme kararı alan İzmir Büyükşehir Belediyesi yeni zabıta alımı için çalışma başlattı. Geçtiğimiz günlerde yapılan duyurunun ardından Türk Silahlı Kuvvetleri'nin çeşitli birimlerinde görev yaparken istifa edip ayrılan uzman çavuşlar arasından kendisine müracaat edenlerini sınava çağıran Büyükşehir geçtiğimiz günlerde sözlü mülakatan geçirdi. 250'ye yakın aday arasından başarılı olan 150 uzman çavuşun İzmir Büyükşehir Belediyesi zabıta daire başkanlığında zabıta olarak göreve başlatılacağı belirtildi.

başvurulara 30 YAŞ SINIRI KONDU
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun titizlikle üzerinde durduğu kaldırım işgalleri ve işporta ile mücadele için zabıta teşkilatını güçlendirme kararı aldı. Geçtiğimiz yıllarda üniversite mezunlarının zabıta kadrosuna alan Büyükşehir Belediyesi şimdi de TSK'da bir süre çalıştıktan sonra istifa eden uzman çavuşları zabıta yapmak için harekete geçti. Geçtiğimiz haftalarda kendisine yapılan başvurular arasında 30 yaşını doldurmamış olan uzman çavuşluktan ayrılan 250 kişiyi mülakata çağıran Büyükşehir Belediyesi oluşturduğu komisyonla tüm adayları tek tek sınavdan geçirdi, Henüz mülakat sonuçları açıklanmazken 250 adaydan mülakatta başarılı olan 150'sinin devlet memuru olarak zabıta daire başkanlığı kadrosuna alınacağı öğrenildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri değerlendirmenin devam ettiğini önümüzdeki günlerde sonuçların belediyenin resmi internet sitesinden açıklanacağını duyurdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uzman çavuşa zabıta olma kolaylığı sağlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN