Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altay'a bina şoku

Giriş Tarihi: 20.7.2013

Kulübün Alsancak Stadı'nda yaklaşık 50 yıldır kullandığı 2 katlı idari ve altyapı binasının 1. katı GSİM'ye iade edildi, ortalık karıştı

Altay'da Alsancak Stadı'daki altyapı binasının şoku yaşanıyor. Yaklaşık 50 yıldır Altay'ın kullandığı Alsancak Stadı'ndaki 2 katlı altyapı binasının 1. katının Gençlik Spor İl Müdürlüğü'ne (GSİM) iade edildiğinin ortaya çıkması sinirleri gerdi. 2013 Aralık'ta bitecek 10 yıllık sözleşmesini yenilemek isteyen Niyazi Konuşmaz yönetimine, 14 Şubat 2013'te iki kattan kullanılmayan birisini isteyen GSİM yetkililerin "Yemekhanenin bulunduğu 1. katı, Ömer Hızlıok yönetimi 20 Şubat 2013'te tahsis etti" demesi şok etkisi yarattı. Yapılan toplantıda Başkan Konuşmaz'ın "Altay, uzun yıllardır altyapısı için burayı kullanıyor. Altyapı yemekhanesi, soyunma ve malzeme odası bulunduğu 1. katı nasıl verdin?" sorusuna, Hızlıok'un "GSİM genişleme yapmak istedi. Sözleşme de bitiyordu. Biz sadece yemekhaneyi teklif ettik, onlar 1. katın tamamını istedi. Zaten katın tamamını istediklerinden bizimle olan sözleşmeyi de yenilemeyeceklerdi" cevabını verdiği öğrenildi. Hızlıok'a "Bu bahane olamaz. Bu bina, Altay'la özdeşleşti. O sözleşme bir yol bulunup mutlaka uzatılırdı" diyerek tepki gösteren Başkan Konuşmaz'ın toplantıda, "Böyle Altaylılık olmaz. Altay'a kim zarar veriyorsa, bunu kamuoyunda herkese göstereceğiz" dediği bildirildi.

Divan tavsiye yolladı
Avukat Çağdaş Karabaş'ın konuyla ilgili Yüksek Divan Kurulu'nun yolladığı tavsiye mektubunda, "Ömer Hızlıok'un görev yaptığı 74. ve 75. döneme ilişkin tüm hesaplar, denetleme kurulu tarafından incelensin. Eğer suçu var ise hemen Disiplin Kurulu'na sevkedilsin."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altay'a bina şoku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN