HABAŞ'tan Aliağa'ya kırk derslikli okul

Aliağa'daki HABAŞ Demir Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Rüştü Başaran, yeni bir eğitim kurumu inşa edilmesi için protokol imzaladı

Giriş Tarihi: 20.7.2013
Aliağa'da faaliyet gösteren HABAŞ Demir Çelik A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hayırsever Mehmet Rüştü Başaran ve İzmir Valisi Mustafa Toprak ile Aliağa'da 40 derslikli bir okul yaptırmak üzere protokol imzaladılar. Başaran, protokol imza töreni sırasında yaptığı konuşmada, şirketlerinin faaliyet gösterdiği Aliağa'da kazandıklarını, yine Aliağa'da bir okul yaptırmak için değerlendirmekten ve babalarının adını taşıyacak bir okul yaptırmaktan büyük bir mutluluk ve huzur duyduklarını ifade ettiler. İzmir Valisi Mustafa Toprak ise, sanayinin eğitimli, nitelikli ara eleman ihtiyacına dikkat çekerek şöyle dedi: "HABAŞ Demir Çelik A.Ş.'nin meslek okulu yaptırma isteğini bu anlamda takdirle karşılıyorum. Çünkü artık işsizlik sorunun çözümünü; sadece istihdam yaratacak yatırımlarda değil; eğitimli, eğitilmiş, nitelikli elemanları yetiştirecek eğitim-öğretim kurumlarının sayısının çoğaltılmasıyla aşabileceğimizi biliyor ve mesleki eğitim okullarının sayısını artırmamız gerektiğini düşünüyorum. İşte bu nedenle de HABAŞ'ın bu bağışını önemsiyor, kendilerini kutluyorum. Geride bıraktığımız 10 yıl içerisinde Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası çerçevesinde, hayırseverlerimiz 179 protokolle 279 milyon 800 bin lira bağışta bulundular. Bu vesileyle hayırseverlerimize şükranlarımızı sunuyorum" diye konuştu.

OKUL YETERSİZDİ

Aliağa Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi olarak faaliyet gösteren 24 derslikli, bin 622 öğrencinin öğrenim gördüğü okulun ihtiyaca cevap vermemesi nedeniyle, yaptırılacak okul binası 30 bin metrekare arsa üzerinde 14 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. Meslek lisesi olarak planlanan okul kompleksinde 300 eğitimci ile 2 bin öğrenciye, mekatronik-otomasyon, elektrik-elektronik-bilgisayar, metalurji ve metal işlerinde eğitim- öğretim imkanı sağlanırken; özellikle metalurji, metal işleri ve demir çelik sektörüne de nitelikli ara eleman yetiştirilmesi amaçlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HABAŞ'tan Aliağa'ya kırk derslikli okul
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN