Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engelleri aşıyoruz

AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, "Girişimcilik Engel Tanımaz" projesinde eğitimlerini tamamlayan 53 engelli toplam 163 vatandaşın sertifika törenine katıldı

Giriş Tarihi: 22.7.2013
Çiğli Belediyesi konferans salonunda düzenlenen törene Nesrin Ulema'nın yanı sıra, İzmir Vali Yardımcısı Fazlı Akgün, Çiğli Belediye Başkanvekili Muhlis Yıldırım, AK Parti Çiğle İlçe Başkanı Adnan Yılmaz, Çiğli Kaymakamı Mustafa Arı, belediye meclis üyeleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, kursta eğitim gören ve sertifika almaya hak kazanan kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve KOSGEB bünyesinde engellilerin işgücü piyasasına dahil olmalarını sağlayarak ekonomik ve sosyal yönden güçlendirilmelerini amaçlayan projenin sertifika töreninde bir konuşma yapan Ulema"Uygulamalı girişimcilik eğitimi alan kişi sayısının 2010 yılından bu yana 110 bini geçti. Son on yıla ilişkin engellilerin istihdamının desteklenmesi konusunun hükümetleri döneminde en öncelikli konular arasında yer aldığını, yeni yasal düzenlemeler ve uygulamalar ile engelli istihdamının artmasına ilişkin önemli katkılar sağlandı" diye konuştu.

'ÖNEMLİ ADIMLAR ATTIK'
Çok güzel bir çalışmanın sonucu olarak sevgi ve coşkuyu gözlemlediğini belirten Ulema sözlerine şöyle devam etti, "Hayat, engelli ya da engelsiz herkes için yaşamaya değerdir. Engelli olsun ya da olmasın, önce insanı insan olarak görmeyi bilmek ve gönüllerdeki engelleri kaldırabilmek önemli. Son on yılda sosyal devlet olmanın gereği olarak engellilerimiz ile ilgili ülkemizde çok önemli adımlar attık. Önceliğimiz onların evlerinden dışarı çıkabilmelerini sağlamaktı. Yine bir diğer önceliğimiz de, onların eğitim hakkını tekrar onlara iade etmekti. Bu kapsamda gerek evde bakım ücreti, özel eğitim kurumlarından faydalanmaları için verilen destek büyük yol kat etmemizi sağladı. Engellilerimizin refakatçilerini de yardımlara dahil ederek, toplu taşımadan ücretsiz faydalanmalarını ve şehirlerarası ulaşımdan da yüzde 50 indirim ile faydalanmasını sağlıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelleri aşıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN