Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrencilere iş garantisi

THK Genel Başkanı Osman Yıldırım, İzmir'e iki müjde verdi, "İkinci ambulans helikopter ihalesini kazandık. Ayrıca, THK Üniversitesi Pilotaj Bölümü'nü açarak, ek kontenjanla öğrenci alacağız" dedi

Giriş Tarihi: 22.7.2013
Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve THK Genel Başkanı Emekli Hava Pilot Tümgeneral Osman Yıldırım, Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde İzmir'e iki müjde verdi. Sağlık Bakanlığı'nın açtığı ikinci ambulans helikopter ihalesini kazandıklarını belirten Yıldırım, "Bu kapsamda ülke genelinde kullanılacak 17 ambulans helikopterden birinin de İzmir'de görev yapacak. Ayrıca, THK Üniversitesi'nin İzmir'de Hava Ulaştırma Fakültesi Pilotaj Bölümü'nün bu yıl açılarak, ek kontenjanla öğrenci alacaktır" dedi.

EĞİTİM İÇİN ÖNEMLİ ADIM

Havacılık eğitiminin THK Üniversitesi'nin kanatları altında olduğunu vurgulayan Yıldırım sözlerine şöyle devam etti; "Atatürk 1925 yılında THK'yı kurarken, 'Havacılığı Türk insanının işi yapalım. İstikbal Göklerdedir' demişti. Bu iki unsurdan yola çıkarak havacılığı Türk insanının işi yapabilmek için bir üniversiteye ihtiyaç olduğunu gördük. 2009 yılında başladığımız ve 2011 yılında sonuçlandırdığımız üniversite kurma faaliyetlerimiz kapsamında, 2011-2012 eğitim sezonu için öğrenci alarak, eğitime başladık. THK Üniversitesi'nin tüm dünyaya havacılık sektörüne nitelikli kaliteli hizmetler verebilecek insanlar yetiştirmek istedik. THK eğitimde İngilizce lisanı kullanıyor. Öğrencilerinin İngilizce bilmesini sağlıyor. Yurtdışı bağlantılı havacılık ve uzay konusunda eğitim yapan 36 tane üniversite vardı. 37.sini biz kurduk. ABD'de de 2 üniversite var. İki üniversite ile işbirliğimiz var. Hem öğretim üyesi değişimi hem de öğrenci eğitiminde önemli adımlar atıyoruz. Tercihlerinde THK Üniversitesi'ni seçenlerin gelecek adına ciddi bir avantaj yakalayacaklarını ifade eden Yıldırım, "Yüksekokuldan geçtiğimiz sene 120 öğrenci mezun oldu. Öğrencilerin hemen hemen tamamı işe yerleştiler. 12 tanesi de THK'da işe başladı. Bu sene 1100 civarı öğrenci alacağız. İzmir'de de 300 yeni öğrencimiz olacak" dedi.

YÖK KABUL ETTİ
İzmir'de Meslek Yüksekokulu bulunduğuna dikkat çeken Yıldırım, "Bu sene de İzmir'de Hava Ulaştırma Fakültesi Hava İşletmeciliği ve Pilotaj Bölümünü açacağız. Buraya ek kontenjanla 80 civarı öğrenci alacağız. Fakülte burada açılıyor. Bu senede eğitime başlayacağız. YÖK'e müracaatta biraz gecikme olsa da, ek kontenjanla öğrenci almamızı kabul etti" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrencilere iş garantisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN