Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İş dünyasında 'topuk' sesleri

Giriş Tarihi: 25.7.2013

Gediz Üniversitesi'nin İş-Kur ve KOSGEB işbirliğiyle düzenlediği girişimcilik eğitimine kadınlar büyük ilgi gösterdi. Katılanlar, 100 bin liralık devlet desteğiyle işyeri açıyor

Gediz Üniversitesi, İzmir'in girişimcilik okulu gibi çalışıyor. İş-Kur ve KOSGEB işbirliğiyle gerçekleştirilen "Girişimcilik Proje Destek Programı"nın adresi yine Gediz... Bu kapsamda yıl sonuna kadar 600 kişi ücretsiz eğitime alınacak. 70 saatlik programı bitirenler, 30 bin lirası hibe olmak üzere toplam 100 bin liralık devlet desteğinden yararlanarak kendi işyerini kurabilecek. İşsizlere kurs süresince günlük 20 TL harçlığın verildiği, ayrıca SGK primlerinin de ödendiği eğitim yine yoğun ilgi gördü. İlk etaptaki 350 kişilik kontenjan için tam 3 katı başvuru yapıldı. Gelenlerin büyük bölümünü kadınlar oluşturdu. Elemeyi geçerek eğitim hakkı kazananların neredeyse tamamına yakını da kadınlar oldu.

GEDİZ'E BAŞVURULMALI
Çoğunluğu kadın kursiyerler, girişimcilik, yaratıcılık, iş geliştirme, pazar araştırması, pazarlama, üretim, yöne tim, iş planlama ve finans konularında ders görüyor. Başarıyla tamamlayanlar sertifika almaya hak kazanacak. Bu belgeyle İş-Kur'a gidenler, KOSGEB hibesiyle hayallerini süsleyen işyerini açma şansı yakalayacak. "Girişimcilik Proje Destek Programı"na katılmak isteyenlerin, Gediz Üniversitesi Çankaya Yerleşkesi'ne başvurması gerekiyor. Gediz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi GESEM'in (0232) 355 00 15 numaralı telefonundan da bilgi alınabilir. Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik, bu eğitimi bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüklerini ve desteklediklerini açıkladı, "Farklı yaşlardan ve mesleklerden katılımcıların yer aldığı program, bu amacımızın bir göstergesi. Toplumla bütünleşmemizi sağlıyor"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş dünyasında 'topuk' sesleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN