Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fatih'ten 6 öğrenci "ilk 500"ün içinde

Giriş Tarihi: 31.7.2013

4 yılda 3 şampiyon çıkaran İzmir Özel Fatih Koleji'nin öğrencileri hem üniversite hem de Seviye Belirleme Sınavı'nda büyük başarı yakaladı

Geçtiğimiz yıllarda üniversite sınavlarında 4 yıl içinde 3 şampiyon çıkararak İzmir'in adını zirveye taşıyan Doğanata Eğitim Kurumları İzmir Özel Fatih Koleji, üniversite giriş sınavlarında ve Seviye Belirleme Sınavları'nda aldığı sonuçlarla kitlesel başarılara da imza attı. Bu yıl İzmir Özel Fatih Fen Lisesi elde ettiği yüzde 100'e yakın başarının yanı sıra LYS sınavında da Türkiye derecesi yapan öğrencileri Berk Doğan, Berk Altunkeyik, Kamile Nurcihan, Gül Kazaçeşme, Nur Subaşı ve Aslınur Özdemir ilk 500'de yer aldı. Açıklanan sonuçlara göre ilk 500'de 14, ilk binde de 19 derece ile önemli başarı elde eden okul, eğitim-öğretim hayatına başladığı günden beri her yıl artırarak sürdürdüğü grafiğini bir adım daha yükseltti. Her yıl tıp, mühendislik, sosyal bilimler alanlarında üniversitelere öğrencilerini uğurlayan İzmir Özel Fatih Koleji, 48. yılında dünyanın dört bir yanında önemli hizmetler veren mezunlarıyla da gurur duyuyor. Öte yandan SBS'de de her yıl 500 tam puan yakalayan öğrencileri ve kitlesel başarılarıyla adından söz ettiren İzmir Özel Fatih İlk ve Orta Okulu, son 3 yılda 11 öğrencisinin 500 tam puan alması ile de eğitim ve öğretimdeki başarısının tesadüf olmadığını kanıtladı. 2010 yılında Ege Tansuğ, Şafak Torun ve Barkın Taşkıran; 2011 yılında Mehmet Çelimli, Mustafa Taha Pamuk, Yiğitcan Alparslan, Gizem Gökçimen; 2012 yılında ise Ezgi Gülperi Er, Melisa Kural ve İdil Ünlü ile başarılarına başarı kattı. İzmir Özel Fatih Ortaokulu SBS'de bu yıl da kitlesel başarı elde etti. İzmir'de ilk 100'de 9, ilk 300'de ise 16 öğrencisi ile gurur duydu.

İLK 300'DEKİLER
Onat Vuran, (700 tam puan) Tolga Dimlioğlu, Hasan Selçuk Özkan, Batuhan Efekan, Işıl Bulut, M. Utku Özbek, Öykü Lokumcu, Arda Gökdoğan, Özgür Şap, Atahan Durbaş, Esin Sıla Polat, Atahan Aclan, Serra Doğanata, Damla Beycan, Melih Tıraş, Burak Demirtaş. Hem LYS hem de SBS'de yakaladığı toplu başarılarla dikkat çeken Fatih Koleji, yeni eğitim yılında yeni başarıları İzmir'e taşımak istiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fatih'ten 6 öğrenci "ilk 500"ün içinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN