Bodrum'da bale festivali

Bodrum'da 7-21 Ağustos günleri arasında "11. Uluslararası Bodrum Bale Festivali" başlayacak. Bodrum Belediyesi, DenizBank'ın katkılarıyla yapılacak festivali, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü destek verecek

Giriş Tarihi: 5.8.2013
On bir yıldır her Ağustos ayında Bodrum'da, Türk Devlet Bale Toplulukları ile yabancı konuk bale sanatçıları ve topluluklarının muhteşem performanslarıyla gerçekleşen festivalin bu yılki açılış temsili "Hürrem Sultan" balesi ile olacak. 7 Ağustos 2013 Çarşamba günü, İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek eser, muhteşem kostüm ve danslarıyla tarihi bir dönemi, görsel bir zenginlikte sanatseverlere sunacak. Padişah Sultan Süleyman'ın tahta geçişinden başlayarak, adaleti ile "Kanunî" adını aldığı dönemin çarpıcı kesitlerle sahneye aktarıldığı eser, Sultan Süleyman'ın tutkularını, seferlerini, zaferlerini ve Hürrem ile geçen saray yaşamını konu alıyor. Müzikleri Nevit Kodallı'ya, koreografisi ise Oytun Turfanda'ya ait 2 perdelik "Hürrem Sultan" balesini Deniz Yamanus ve Oktay Keresteci sahneliyor.

SON ESER SPARTACUS

Festivalde dünyaca ünlü ve köklü bale topluluğu Sibirya Devlet balesi, 20 ve 21 Ağustos 2013 tarihlerinde "Spartacus" adlı bale eseri ile seyirci karşısında olacak. Ünlü Ermeni besteci Aram Haçaturyan'ın, içinde yerel renkleri de barındıran çarpıcı müziği ve konusuyla ünlü "Spartacus" balesi festivalin son eseri olarak sanatseverlerle buluşacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bodrum'da bale festivali
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN