Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tek isteği görmek

Ebru Elemen, göz tansiyonu nedeniyle ameliyat oldu, yine de görme yetisini kaybetti. Elemen, "En çok da eşimi görmek istiyorum" dedi

Giriş Tarihi: 9.8.2013
Bornova'da yaşayan 39 yaşındaki Ebru Elemen 2004 yılında Bornova Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde işçi olarak çalışan Ahmet Elemen ile hayatını birleştirdi. Doğuştan katarakt rahatsızlığı bulunan ve bebekken geçirdiği ameliyatla sağlığına kavuşan Ebru Elemen'in, 2008'de göz tansiyonu hastalığı ortaya çıktı.

3 KEZ AMELİYAT OLDU
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi gören Elemen'in gözünde herhangi bir düzelme olmayınca ameliyat olmasına karar verildi. Her geçen gün görme kaybı yaşayan Elemen acilen ameliyata alındı. Ege Üniversitesi Hastanesi'nde 3 kez arka arkaya göz ameliyatı olan Elemen'in hastalığı düzelmedi. Aksine görme yetisini tamamen yitiren Elemen büyük bir üzüntü yaşadı. 65 yaşındaki annesi Nadire Orakçı kızına zor günlerinde yardım etti. 6 yıldır kızının evinde temizliğini ve yemeğini yapan Nadire Orakçı, "Kızımın görme sinirleri iyi durumda. Göz nakliyle tekrar görmeye başlayabilir. En büyük dileğim nakille kızımın tekrar görmesi. Yaşı daha çok genç. Şimdi ben kızıma yardımcı oluyorum. Yarın bir gün öldüğümde kızım bu haliyle değil kocasına kendisine bile bakamaz. Çok üzülüyorum" diye konuştu. Eşinin asgari ücretle evlerinin geçimini sağlamaya çalıştığını ifade eden Ebru Elemen, "Tek isteğim görmek" diye haykırdı.

"ANNEM SAĞOLSUN"
Kornea nakliyle tekrar görebileceğini söyleyen Ebru Elemen, doğayı, evini, eşini, insanları, denizi ve güneşi çok özlediğini, bir an önce sağlığına kavuşarak yeniden görmek istediğini dile getirdi. Görememenin kendisine büyük bir üzüntü verdiğini anlatan Elemen, "Annem sağolsun yemeğimizi yapıyor. Evimde temizlik yapıyor. Ben bu halimle hiçbir iş yapamıyorum. Ev kiramız 300 lira. Eşim asgari ücretle masraflarımızı karşılamaya çalışıyor. İnşallah sağlığıma kavuşursam ben de çalışıp eşime destek olmak isterim" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tek isteği görmek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN