Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yasa gözden geçirilmeli

Gültepe Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Balkan, İş Güvenliği Yasası'nın tekrar gözden geçirilmesini istedi

Giriş Tarihi: 9.8.2013
Gültepe Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mesut Balkan, yeni çıkan İş güvenliği Yasası'nın şoförleri tam anlamıyla kucaklamadığını söyledi. Balkan, İş Güvenliği Yasası'nın tekrar gözden geçirilerek, ek düzenlemelerin yapılması gerektiğini söyledi.

Odanızın kaç üyesi bulunuyor?
Odamızın 850 üyesi var. Odamız karma bir oda. 200 servis, 150 civarı taksici, 100 civarı minibüsçü, otobüsçü, kamyon ve kamyonetçiler var. Odamıza bir arsa kazandırdık. Bizim kaytlı 11 bin üyemiz vardı. 2005 yılında. Ancak bunda şoförlerde vardı. 2005 yılından sonra şoförler oda üyeliğinden çıkarılarak çalışan durumuna girdiler. Ondan sonra üye sayımız 850 civarına düştü. Bütün şoför odalarında bu düşüş yaşandı.

Oda üyelerinize yönelik eğitimleriniz var mı?
Periyodik eğitimler düzenliyoruz. Trafik kuralları, sürücünün işine yarayacak bilgiler veriyoruz. Müşteri ile iyi ilişkiler kurmak için eğitimlerimiz var. Halkla ilişkiler eğitimlerimiz bizim için çok önemli. Amacımız kenti içinde ulaşımın güvenli ve kaliteli hizmet verilmesini sağlamak. Ayrıca, yaptığımız çalışmalar sonucunda, 2005 yılında 400 metrekarelik arsa kazandırdık. Üyelerimizin araçları yıkanıyor. Ayrıca önce üyelerimiz olmak üzere Gültepe halkı da bu alanı düğün, sünnet, mevlid gibi etkinliklerinde kullanabiliyorlar. Emniyet, jandarma ve karayolları yöneticileri ile iyi diyaloglar içerisinde bulunuyoruz. Üyelerimizin sorunlarını hemen çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz.

Bir de sanırım 10 yılı aşkın süredir Ramazan'da iftar yemekleri veriyorsunuz.
14 yıldır iftarlarımızı düzenliyoruz. Artık geleneksel hale geldi. Otobüsçüsü, kamyoncusu, taksicisiyle tüm üyelerimizin çalışma alanı yollar. İşimizi icra ederken trafikten sorumlu yetkililerle, karayollarının sorumluları ile birlikte çalışıyoruz. Düzenlediğimiz iftarlar, birlikte çalıştığımız yöneticilerle üyelerimizin kaynaşmasına da vesile oluyor. Ayrıca bugün misafirimiz olan kardeş odaların başkan ve yöneticileri ile de beraberliğimizi, dostluğumuzu güçlendiriyoruz. Hangi branşta olursa olsun şoförlük zor ve cefalı bir meslek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yasa gözden geçirilmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN