Yüzde 98'i basardı

Bornova Belediyesi'ne bağlı BELGEM'de kurs gören öğrenciler SBS sınavında büyük bir başarı gösterip istediği okula yerleşti

Giriş Tarihi: 10.8.2013
Üniversite sınavlarında büyük başarı elde eden Bornova Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (BELGEM), SBS sınavında da İzmir'in en iyi anadolu liselerine yerleştirdiği öğrencilerle başarısını kanıtladı. 396 öğrenci başta İzmir Atatürk Lisesi ve Bornova Anadolu Lisesi olmak üzere anadolu liselerini kazandı. BELGEM anadolu teknik ve meslek liselerini kazanan öğrencilerle başarısını yüzde 98 seviyelerine çıkardı. Eğitim giderlerini karşılamakta güçlük çeken ailelerin yükünü hafifletmek için hizmet veren BELGEM, SBS sınavında da başarısını kanıtladı.

SAYI ARTACAK

BELGEM'de kurs gören öğrencilerin hedeflerine ulaşmasıyla büyük bir gurur yaşadıklarını söyleyen Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, "BELGEM'in üniversite sınavlarından sonra lise giriş sınavlarında da istikrarlı bir şekilde öğrencilerimizi istedikleri okullara göndermesi başarının tesadüf olmadığını gösteriyor. Bornova Belediyesi olarak 2009 yılında 1000 öğrenciye kurs veren BELGEM'i 4 bin öğrenciye kurs verilen büyük bir eğitim yuvasına dönüştürdük. Kurslarımızı 5 ayrı merkeze yayarak Çamdibi Merkez Bina'nın yanısıra Altındağ, Bornova Merkez, Naldöken ve Mevlana'daki çocuklarımızın da zahmetsizce eğitim almasını sağladık. Önümüzdeki yıl kurs verilen öğrenci sayısın 4 bin 500'e çıkarıyoruz. Daha büyük başarılar elde etmek için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüzde 98'i basardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN