Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Artık gezebilecek

Manisa'nın Salihli'de 1 yaşındayken geçirdiği epilepsi nöbeti sonrası engelli olan 16 yaşındaki Rabia Dal'a, hayırseverler tekerlekli sandalye hediye etti

Giriş Tarihi: 12.8.2013
Epilepsi nöbetini 15 yıldır geçirmeye devam eden ve vücut gelişimi tam olmadığı için omuriliği eğri olan ve bu nedenle oturamayan Rabia Dal'a, hayırseverler tarafından tam donanımlı tekerlekli sandalye alındı. Sandalye sayesinde artık kızını her yere götürebileceğini ve dolaştırabileceğini belirten Anne Ummahan Çatar, "Ailece özgürlüğümüze kavuştuk. 24 saat eve bağlı kalmaktan kurtulduk. Rabia artık dışarı çıkabildiği gibi ev içinde de hep yatakta yatmaktan kurtuldu. Şimdi onu aracına bindirip evin her köşesine götürebileceğim. İşimi yemeğimi rahatça yapacağım. Aklım çocuğumda kalmayacak. Sık sık nöbet geçirdiği için onun başında nöbet tutmaktan işimi bile yapamaz durumdaydım. Şimdi her yönden rahata erdik. Çok teşekkür ederiz" dedi.

SEVİNÇ ÇIĞLIKLARI

Hayırsever Gülgün Yalvaç ise, "Durumunu anlattığım hayırseverler Rabia'yı sahiplendiler. Hayırsever Ayhan Ünal'ın aracılığı ile İzmir'den bu özel aracımızı aldık. Aracın maliyeti 1850 lira. Ama Rabia'nın sevinç çığlıkları inanın her şeye bedel. Duyarlı insanlarımıza katkılarına teşekkürler. Aracımızı Rabia'ya götürmenin sevincini yaşıyoruz" diye konuştu. Şuanda 16 yaşında olmasına rağmen sadece 22 kilo ağırlığında olan Dal, aynı zamanda kalp hastası.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Artık gezebilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN