Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sahte polise inandı

İzmir'de alzheimer hastası kadın 30 bin lirasını kaptırdı, polise gitti. "Siz değil, onlar gerçek polis. Evimin de parasını vereceğim" dedi. Herkesi şaşırtan yaşlı kadını yeğenleri ikna etti

Giriş Tarihi: 17.8.2013
İzmir'de yaşayan emekli bankacı 78 yaşındaki H.N, 'Hesabınız terör örgütü tarafından kullanılıyor' sözüne kanarak 30 bin lirasını kaptırdı. Dolandırıldığını anlayınca polise giden alzheimer olduğu iddia edilen H.N, "Aslında bankada 40 bin lira vardı. 30 bin lirasını gönderdim. 10 bin lira kara geçtim" dedi. 30 bin lira kaptırmasana rağmen İzmir Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan polislere, 'Ben size inanmıyorum. Siz beni kandırıyorsunuz. Siz gerçek polis değilsiniz. Telefonla arayan kişiler doğru söylüyor. Onlar gerçek polis' diyerek Hatay semtindeki lüks dairesini 180 bin liraya emlakçıda satışa çıkaran H.N, emniyet yetkililerini şaşırttı. Polis, yaşlı kadını kurtarmak için yeğenlerini bulup devreye soktu. İkna edilen yaşlı kadının dairesi son anda kurtarıldı.

PARAYI POŞETE KOYDU
İzmir'de tele tokatçıların hedefi bu kez H.N. isimli kadın oldu. Kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcı cep telefonundan aradığı emekli bankacıya hemen sessiz bir yere geçmesini söyledi. Fondan gelen telsiz sesini duyunca da dolandırıcının polis olduğuna inanan H.N, kontör çetesinin elemanı, "Sim kartınız kopyalandı. Terör örgütü tarafından kullanılıyor. Terör örgütüne operasyon düzenleyeceğiz. Operasyon bitene kadar paranıza el koyacağız. Sonra paranızı geri yatıracağız" dedi. Dolandırıcıya inanan yaşlı kadın, poşet koyduğu 30 bin lirayı verilen adrese bıraktı. Daha sonra soluğu emniyette alan yaşlı kadın burada, "Bankada 40 bin liram vardı ama 30 bin lirasını verdim. 10 bin lira kara geçtim. Siz gerçek polis değilsiniz." diyerek emniyetten ayrıldı.

HEMEN 155 POLİSİ ARAYIN
İzmir polisi vatandaşları uyararak kendilerini devlet görevlisi olarak tanıtıp aradığı kişiyi paniğe sevk ederek terör suçları kapsamında hazırladıkları senaryoları uygulayanlara itibar etmemelerini istedi. Bu tür durumla karşılaşanların kesinlikle kimlik ve kredi kartı bilgilerini vermemeleri, hiçbir hesaba para yatırmadan en kısa zaman 155 polis imdat telefonunu aramaları istendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahte polise inandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN