Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Selçuk, bambaşka bir çehreye bürünecek

Gezi Park'ının yeniden düzenlenmesinin ardından Şehabettin Dede Caddesi üzerinde bulunan diğer alanların da yenilenmesine başlandı. Yeni balık pazarının da yapımı start alacak

Giriş Tarihi: 21.8.2013
Kent yenileme çalışmaları kapsamında önemli projelere imza atan Selçuk Belediyesi Şahabettin Dede Caddesi'nde bulunan Gezi Parkı alanından sonra Tansaş binasında da yeni düzenlemeler başlattı. Selçuk'a yeni bir sosyal alan kazandırmak amacıyla Gezi Parkı alanında oyun gruplarını yenileyen ve çevre düzenlemesini gerçekleştiren, alanda kafeterya tesisi ile belediye restoran binasını tamamlamak üzere olan Selçuk Belediyesi şimdi de Tansaş binasında yeni bir çarşı alanı yaratmak için çalışmalara başladı. Tansaş binasının birinci katında et, balık, tavuk gibi ürünlerin satılacağı yerlerin yanı sıra, mandıra gibi satış noktalarının da yer alacağını dile getiren Selçuk Belediye Başkanı Hüseyin Vefa Ülgür şu bilgileri verdi: "Şahabettin Dede Caddesi'nde yer alan bu önemli alanda çocuk parkını yeniledik. Restoran ve kafeterya tesisi inşaatlarımızın sonuna geldik. Yakın zamanda kafeteryayı hizmete sunacağız. Yine aynı güzergahta bulunan büfelerin ise cephe yenilemelerini yapacağız. Alanın komple çevre ve peyzaj düzenlemelerine hızlı bir şekilde devam ediyoruz."

YENİ BALIK PAZARI

Fen İşleri Müdürlüğü de kentin farklı yerlerinde ve sağlıksız koşullarda balık satışı yapan balıkçı esnafı için yeni balık pazarı yapmak üzere harekete geçti. Başkan Ülgür, "Amacımız özel tezgahları ve tesisatı ile hijyenik bir balık pazarı oluşturmak. İnşaata bir ayda başlayacağız"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Selçuk, bambaşka bir çehreye bürünecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN