Kızı Ceren gelince intihardan vazgeçti

İşsiz kalınca eşiyle tartışan Atilla Eroğlu, Büyükşehir'in çatısına çıkıp intihar girişiminde bulundu. Polis, Eroğlu'na kızını getirdi, ikna etti

Giriş Tarihi: 22.8.2013
İşsiz kalınca eşi ile aile düzeni bozulan Atilla Eroğlu (35) önceki gün öğleden sonra Büyükşehir Belediyesi'nin çatısına çıktı. Eşinin "İş bulana kadar sana çocuğumuzu göstermeyeceğim" dediğini öne süren Eroğlu, 1.5 yaşındaki kızı Ceren'i görmek istediğini, aksi takdirde 7. kattan aşağı atlayacağını söyledi. Eroğlu kararında diretince polis ve belediye yetkilileri seferber oldu. Yaklaşık 1 saat süren ikna çabalarının ardından Küçük Ceren'in belediye önüne getirilmesi ile kriz çözüldü. Bunalıma giren babanın küçük kızı ile buluşma anı göz yaşarttı. İtfaiyenin belediyede önlem aldığı olay tatlıya bağlandı. Eroğlu daha sonra polis tarafından ifadesi alınmak üzere Kemeraltı Polis Karakolu'na götürülürdü. Belediye yetkililerinin de işsiz babaya iş vaadinde bulunduğu öğrenildi.

AİLE DRAMI YAŞANDI
İzmir Büyükşehir Belediye Sarayı önceki gün aile dramına sahne oldu. İşsiz olduğu için aile düzeni bozulan 35 yaşındaki Atilla Eroğlu ziyaretçi olarak girdiği belediye sarayının 7. katına çıktı. Normal koşullarda kapısı kilitli olan çatı katın kapısının açık olmasından yararlanan Eroğlu, çatıdan aşağı sarkarak aşağı atlayacağını söyledi. Olayın duyulması üzerine belediye yetkilileri Eroğlu'nu ikna etmeye çalıştı.

ÇOCUK GELDİ, KRİZ BİTTİ
İşsiz olduğu için eşi ile arasının açık olduğunu belirten Eroğlu, "Eşim iş bulana kadar sana kızımızı göstermeyeceğim dedi. Kızımı görmek istiyorum" diyerek, aksi takdirde intihar edeceğini söyledi. Eroğlu'nu ikna etmek için seferber olan polis ve belediye yetkilileri bunalıma giren gencin ailesi ile temasa geçti. Yaklaşık 1 saat süren ikna çabaları sonucu Eroğlu çocuğunun belediyeye getirileceği ve kendisine iş imkanı sağlanacağı sözü üzerine bulunduğu yerden aşağı indi. Kısa süreli baygınlık geçiren Eroğlu'na sağlık görevlileri müdahale etti.

DUYGU DOLU ANLAR

Sakinleşen ve çocuğunun belediye sarayına gelmesini bekleyen Eroğlu'nun 1.5 yaşındaki kızı Ceren'le buluşması duygulu anlar yaşanmasına neden oldu. Gözyaşlarına hakim olamayan Eroğlu'nun yanına daha sonra eşi İlkay Eroğlu da geldi. Çift daha sonra çocukları ile birlikte ifadesi alınmak üzere Kemeraltı Polis Karakolu'na götürüldü. Belediye yetkililerinin bunalıma giren genci ikna etmek için iş vaadinde bulunduğu öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızı Ceren gelince intihardan vazgeçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN