Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HÜLYA DİNÇEL: Sihirli bir el dokunsa...

Giriş Tarihi: 23.8.2013
Sağ olsunlar, var olsunlar okuyucularım. Sürekli takip eden önemli bir okuyucu kitlem var. Çok ama çok mutluyum. Neden mi? Şundan mutluyum, ben sonradan gazeteci oldum. 50'li yaşlardan sonra yani. İletişim Fakültesi'ni bitirdikten tam 35 yıl sonra. Eeee bizim ülkede okuldan mezun olup ertesi gün bitirdiğin okulla ilgili bir konuda iş alanına girmek malum haram! Bu durumda tabii, içim kıpır kıpırdı ne olacak Yurttaş Hülya diye! İnanın ne telefonum duruyor, ne internetim! Elektronik postalarıma gün geliyor yetişemiyorum... Ama istisnasız her okurumun sorununa, derdine ilişkin çözüm bulmak için çabalıyorum. Hep derim;

GÖREVİM ANAHTAR OLMAK
Bazı kurumlar gerçekten bu anahtarı alıp eline, kapıyı açıyor. Bazıları da kapının önüne bir de duvar örüyor. Canları sıkılıyor. Belediyeler özellikle aktarılan sorunlardan mutsuz, işlerinden bıkmışlar... Hepsi için değil söylediklerim. Bazı sorunları dile getirdikten hemen sonra cep telefonumdan doğrudan başkan arıyor... Bu kadar ilgili.. Bornova Belediye Başkan Prof. Dr. Kamil Sındır hocam bu konuda en hassas olanlardan biridir. Birebir takip eder, konuları. Bir de şu gençliğimizde küçük park olup taş parka dönüşen alanı o hassasiyeti ile cennet park yapsa! Ben inanıyorum Küçük Park, Cennet Park olacak ve açılışı Başkanımla önümüzdeki dönem seçim sonrası birlikte yapacağız! Susuz Dede, neden hala dağ taş sefil dede durumunda anlamıyorum. Bu konuda hiç yanıt gelmedi. Sihirli el bekliyor! Buca'da Hasan Ağa Bahçesi, Hasan Ağa Oto Parkı durumundaydı. Azıcık ilgi gördü aktarım sonrası. Ama ağır aksak. Biraz daha canlı ve renkli dünya bahçesi olmalı.

SİHİRLİ EL KOŞŞŞŞŞ!
Hadi sihirli el gayret gel! Yaa Gaziemir'e ne demeli... Koca bir Şahin Tepesi alanı mezbelelik alanı olmuş. Yazık günah çok günah! İnsanı "Bu kadar da olmaz" diye bağırtan cinsten. Gözlerimi kapayıp hayale dalıyorum. Arkası orman ve tüm Gaziemir ayak altında ışıl ışıl! Halka çok mu görülüyor hazır doğal alanı kullanıma açmak? Emniyet Müdürlüğü'ne artık hiç bir şey aktarmayacağım. Yazdım yazdım. Tık yok tık! İlginç belki her sorun çok fazla bilgileri dahilinde ama yeterli elemanları yok . Olabilir. Belki basın büroları yok, müdür bey bizim gazeteyi okumuyordur ve haberi olamıyor yazdıklarımızdan. Bornova Ege üniversitesi Hastahanesi önünden hiç geçmemiştir, belki duymamıştır trafik kazasında kaç kişinin yaşamını yitirdiğini. Önüne gelmemiştir aktardığım gasp, hırsızlıklar. Onur Mahallesi'ne otoyol girişinde açıkça uyuşturucu satanları farketmesi gerçekten zor. Alsancak, Şehit Fethi Bey ve civarındaki usulsuz "sorma ver" otoparkçıları pek kolay fark edilmiyor.

SİHİRLİ EL YETİŞŞŞŞ!

En önemlisi de kaldırım işgalleri. Ya o Karşıyaka'da Kordon'da, Alsancak'ta, arka sokaklarda o kaldırım benim, hatta yol da benim diye mal, sandalye atan esnafı kim görecek! Gerçekten merak ediyorum.

GÖR SİHİRLİ EL GÖR!
Valla Hatay'a hiç bir şey diyemiyorum. hatta kayırıyorum. Hiç bir şeyden çekmedi metro inşaatından yıllardır çektiği kadar. Kapattım ağzımı sevgili esnaf dostlarım! Ama Kemeraltı ve Konak işporta cennetine selamlar! Son günlerde öğle çoğaldı ki. Sanıyorum, İzmir'de işporta çok rahat diye başka illere haber gidiyor, başka illerden de gelen var! EXPO bu kadar güzelliğini nasıl da barındırır ya!.. Yolda yürüme kursu alırız önce işporta, kaldırım işgaline. Otoparkçılar için de çelik yelek veririz. Artık en güzel yerleri gösteririz, saklarız duvar ördüğümüz alanları. Aman, Kordon'da tuvaletleri gelmesin, artık sokağa sandalye atan birahaneler bile tuvalet için içeri kimseyi almıyor. Metro'ya bindirirken özel dikkat! Hele aktarma istasyonundan binerse yandık. Onların zamanı değerli, bizim gibi değil.Tam ayağını atarken istasyona otobüs geliyor ve metro hareket ediyor. Yani otobüs beş dakika geri çekilse Metro'ya yetişilecek. Yok olmaz beklesin vatandaş bir sonraki Metro'yu. Zaman önemli değil ya! Zaten geri geri işleyen bir sistem. Git geri Biçer ova'ya, git geri Hatun Dere'ye 15 dakika kayıp. Be kardeşim Eski Foça'yı geri geri niye Hatundere'ye yollarsın. Yolla ileri Menemen'e! Niye Yenifoça geri geri Biçerovaya gider, yolla ileri Hatundere'ye! İnsanlar zaman kazansın. Belediye kar müessesesi değil ki. Hizmet kurumu! Gel sihirli değnek gel! Sevgili okurlarım her gününüz sihirli değnek değmiş kadar güzel geçsin.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HÜLYA DİNÇEL: Sihirli bir el dokunsa...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN