Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Müşteri ister biz de yaparız'

Başterziler Grup, yurtiçi ve yurtdışına yapmış olduğu ticari başarılarla adından söz ettiriyor. Yönetim Kurulu Üyesi Başterzi, "Yılda 30 bin adet motosiklet üreteceğiz"dedi

Giriş Tarihi: 23.8.2013
Ticaret hayatına 60 yıl önce seyyar manifaturacılıkla başlayan Başterziler Grup, inşaattan turizme, motosiklet üretiminden mobilya üretimine ve bahçe mobilyaları ithalatı gibi bir çok ticari kolda atılımlarını sürdürüyor. Başterziler Grup 3. Kuşak Yönetim Kurulu Üyesi Emre Başterzi, bünyesindeki firmaları, yatırımları ve geleceğe yönelik planları hakkında konuştu.

* Üretim alanında yenilikleriniz neler?
Şuanda mevcut 30 bin metrekare olan fabrika alanımızı büyütme kararı alarak 10 bin metrekare kapalı alan inşaa ederek Türkiye'nin en büyük showroomu'na sahip olduk.

* Vitello olarak üretim planlarınız hakkında bilgi verir misiniz?
Vitello markasıyla geçen yıl 50 bin yatak, 30 bin oturma grubu, 40 bin adet kanepe üreterek bu ürünleri yurtiçinde ve yurtdışında da 15 ülkeye ihraç ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde dünyanın 3. büyük mobilya fuarı olan İMOB 2012'de de önemli ihracat bağlantılarına imza attık ve Amerika'ya ilk ihracatımız gerçekleştirdik. Ayrıca Ortadoğu, Avrupa ülkeleri ve Afrika ülkeleriyle de ciddi anlamda büyük iş bağlantıları gerçekleştirdik.

* Mobilya sektörü dışına da çıkıyorsunuz..
Yönetim kurulumuzun aldığı kararla Türkiye pazarında kendi markamızla üretim yapmak ve bir dünya markasını tüketicilerle buluşturmak için çalışmalarımıza başladık. Yılda 30 bin adet motosiklet üretmeyi hedefliyoruz.

* Niçin motosiklet
Hızlı ve alternatif bir ulaşım aracı olan motosikletin Türkiye için önemli bir potansiyel taşıdığının bilincindeyiz. Ünlü motosiklet markası PGO ile Türkiye distribütörlük anlaşması imzaladık. Gaziemir'deki fabrikamızda kendi adımızla üretim yapmak inşaasına başladığımız 10 bin metrekare kapalı alana sahip motosiklet üretim tesisimizi tamamladık. Vitello motosikletlerinin yanında Vitobis ve PGO markalı motosikletlerin üretimine geçtiğimiz aylarda başladık.

* Bahçe mobilya işi de var, galiba
Müşteri beklentileri bizim için en önemli referanstır. Bize gelen talepler ve sektörde gördüğümüz boşluk sonucu bahçe mobilyaları sektörüne de yöneldik.

* Kaç bayiniz var?
250 tane bayimiz var.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Müşteri ister biz de yaparız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN