Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İZBAN'da çİle bİtmİyor

Giriş Tarihi: 24.8.2013

Bu kez iş kazası yaşandı. Elekrikler kesildi, trenler 45 dakika yolda kaldı, seferler aksadı. Klimalar çalışmayınca, vatandaş yaz sıcağında perişan oldu

Sık sık yaşanan arızalarla gündemden düşmeyen İZBAN'da bu kez bir iş kazası yolcuları perişan etti. Dünkü aksama saat 08.30'da yaşandı. Kemer İstasyonu yakınında devam eden Uçanyol inşaatında elektrik akımına kapılan işçi yaralanınca İZBAN'a enerji sağlayan sistemin cereyanı kesildi. Yaklaşık 45 dakika boyunca seferlere ara verildi. Elektrikler kesildiği klimalar da çalışmayınca bazı vatandaşlar sıcaktan fenalık geçirdi. Acil durum kolunu çekerek kapıları açan vatandaşlar kendilerini raylara attı.

İZBAN AÇIKLAMASI
Yetkililere isyan eden vatandaşlar, tepkilerini "İZBAN çilemiz bir türlü bitmiyor. Hep arıza, hep gecikme. Hilal Aktarma İstasyonu açıldı. Alsancak'a giriş çıkışlar başladı. Yolculuğumuz 10 dakika daha uzadı. 2.5 yıldır sürekli sorun yaşıyoruz. Yeter artık" sözleriyle dile getirdi. İZBAN'dan yapılan açıklamada ise şu bilgiler yer aldı: "Kemer İstasyonu yakınında devam eden yol inşaatında çalışan bir işçi, elindeki metal parçayla katener hattına fazla yaklaşmış ve elektrik akımına kapılarak hatta düşmüştür. Bu yüzden sabah saatlerinde seferlerde gecikme yaşanmıştır. Kemer bölgesinde yaşanan olaydan üç tren olumsuz etkilenmiş ve yaklaşık yarım saat süren çalışmanın ardından alınan önlemlerle seferler normal seyrine dönmüştür. Elektrik akımına kapılan yol işçisi, hastanede tedavi altına alındı."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İZBAN'da çİle bİtmİyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN