Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haber hattı

Giriş Tarihi: 26.8.2013
Bazı çaylarda doping maddesi var
İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Esat Karakoç, sportif hayat sonrasında da hayati tehlikelere yol açan doping kullanımı hakkında önemli uyarılarda bulundu. Son olarak atletizm ve güreş dallarında ortaya çıkan doping skandalları ile birlikte Türk sporunda kara günler yaşanmaya devam ediyor. Gözlerin federasyon, antrenörler ve sporcular üzerine çevrildiği bu günlerde açıklama yapan Dr. Karakoç, "Yasaklı maddeleri içeren bitkiler ve bazı bitki çaylarda yasaktır. Bu nedenle genelde Uzak Doğu kökenli bitkisel çayların kullanılmadan önce ne tip etken madde içerdikleri kontrol edilmeli" dedi.

Dev öğrencilere kötü haber geldi

Manisa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, 9 Eylül'de başlayacak 2013-2014 eğitim öğretim yılı öncesinde bilgilendirme toplantısı yaptı. Yeni yılda 315 yeni dersliğin hizmete gireceği ve yaklaşık 20 bin öğrencinin birinci sınıfa başlayacağını söyleyen Altınsoy, "Milli Eğitim Müdür Yardımcıları rotasyonlarının da Bakanlık tarafından durduruldu, ayrıca Vali Halil İbrahim Daşöz'ün başlattığı 251 bin dev öğrenci projesinin de sona erdi" dedi. Manisa'da 15 bin öğretmen, 252 bin öğrenci ve bin 164 kurumla hazırlıkların sürdüğünü belirten Altınsoy, okulların yazın boya badanası, temizliği, çevre düzenlemesi gibi çalışmaların yapılacağını belirtti.

Cehennem Deresi Köprüsü açıldı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesindeki Cehennem Deresi Kanyonu'na çelik köprü inşa edildi. Köprünün açılışı Muğla Milletvekili Ali Boğa, Muğla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harmandar ve Muğla Orman Bölge Müdürü Ali Yıldırım'ın da katıldığı törenle yapıldı. Çorbada tuzu olduğu için mutlu olduklarını söyleyen Rektör Harmandar, "Artık buraları kuş uçmaz kervan geçmez olarak tabir edilen yerlerden değil. Allah'ın izniyle bu köprü sayesinde buralardan kervanlarımız da geçecek" dedi.

Başkan ve işçiler üzüm hasadı yaptı

Denizli'nin Güney Belediyesi, yaklaşık 8 yıl önce ilçedeki üreticiyi teşvik etmek ve boş araziyi değerlendirmek amacıyla 10 dönümlük alanda üzüm bağı oluşturdu. İlçedeki çiftçilerin yardımıyla belediye, arazinin 7 dönümüne şaraplık, 3 dönümüne ise sofralık üzüm dikti. Belediyenin bağındaki hasadı ise Başkan Gürbüz ve 15 belediye işçisi yaptı. Bağbozumundan elde edilen yaklaşık 7 tonluk şaraplık üzümün geliriyle, "Bağcılık Kültür ve Sanat Festivali" düzenlenecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haber hattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN