Barıs icin calacaklar

Giriş Tarihi: 27.8.2013

Çeşme Açıkhava Tiyatrosu'nda Türk, Alman ve Fransız 91 müzisyen barış için bir araya gelecek. 29 Ağustos Perşembe akşamı düzenlenecek olacak konser, birçok ülkede canlı olarak yayınlacak

Ülkelerinin gelecek vaat eden sanatçıları arasından seçilen Türk-Alman- Fransız 91 genç müzisyen, Almanya ve Fransa arasındaki yıllar süren kanlı savaşı sonlandıran Elysee Antlaşması'nın 50'ncı yılı şerefine bir araya geldi. Yaklaşık 2 hafta sürecek kampla birbirlerine uyum sağlamayı ve orkestra olmayı öğrenecek olan genç yetenekler, Türkiye'nin turizm cenneti Çeşme'de verecekleri büyük konsere hazırlanıyor. Ankara Alman Kültür Merkezi ve Ankara Fransız Kültür Merkezi ile Çeşme Belediyesi katkılarıyla düzenlenen klasik müzik konserinde, gençler 7 bin kişilik bir salonda çalacak, onlara Şef Naci Özgüç eşlik edecek. Elysee Antlaşması kutlamaları çerçevesinde Almanya ve Fransa cumhurbaşkanları eşliğinde parlamentoların ortak oturum düzenlendiği bilgisini veren Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, kutlamaların bir ayağının da Çeşme'de gerçekleştirilecek olmasından memnuniyet duyduklarını belirtti. İki ülkenin barış kutlamalarına, üçüncü bir ülkenin de dahil edilmesinin, barış ve birlik kavramı açısından önemli olduğunu vurgulayan Tütüncüoğlu, "Konserimiz ücretsiz olacaktır. 29 Ağustos Perşembe akşamı saat 21.00'de Çeşme Açıkhava Tiyatrosu'nda gerçekleştirilecek müzik şölenine herkes davetlidir" diye konuştu.

YURTDIŞINDAN CANLI YAYIN

Konserde, Alman Beethoven, Fransız Claude Debussy ve Türk besteci Ulvi Cemal Erkin'in eserlerinin de aralarında bulunduğu birçok parça seslendirileceğini açıklayan Tütüncüoğlu, etkinliğin çok sayıda ülkede naklen yayınlanacağını ve Çeşme'nin reklamının yapılacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Barıs icin calacaklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN