Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polisin yetenek avı

Çocuklara ve gençlere yönelik yeni bir sosyal sorumluluk projesine imza atan İzmir polisi şimdiden yetenek avına çıktı. "İzmir Star" adı verilen proje kapsamında mahalle polisleri, yetenekli gençleri bularak yapılacak yarışmaya dahil edecek

Giriş Tarihi: 27.8.2013
İzmir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi, güvenli hayat ve güvenli gelecek için çocuk ve gençler sosyal koruma ve destek programı (ÇOGEP) kapsamında yetenekli gençlere yönelik hazırlanan projeyle Türkiye'de bir ilki gerçekleştiriyor. İlk kez bir İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yetenek yarışması düzenlenecek. Çocuklara ve gençlere yönelik yeni bir sosyal sorumluluk projesine imza atan İzmir polisi şimdiden yetenek avına çıktı. "İzmir Star" adı verilen proje kapsamında mahalle polisleri yetenekli gençleri bularak yarışmaya dahil edecek. Jüri tarafından seçilerek dereceye giren gençlere dizüstü bilgisayar, tarihi ve turistik yerlere gezi gibi çeşitli ödüller verilecek.

SEÇMELER 1 AY SÜRECEK

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, herkes tarafından çok sevilen ve beğeniyle izlenen "Yetenek sizsiniz" yarışmasının bir benzerini İzmir'de düzenleyecek. "İzmir Star" adı verilen yarışmaya katılmak isteyen gençler Karşıyaka'daki Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'ne giderek başvuru yapabilecek. Ayrıca mahalle polisleri görev yaptıkları bölgelerde gördükleri yetenekli gençleri yarışmaya dahil edebilecekler. Seçmelerin bir ay süreceği yarışma sonunda dereceye girenlere dizüstü bilgisayar, tarihi ve turistik bölgelere gezi gibi çeşitli sürpriz hediyeler verilecek. Jüride sanatçı, gazeteci, polis, öğretim görevlisi ve halktan bir kişi yer alacak. Jüri önüne çıkacak gençler dans, şarkı, taklit, tiyatro gibi çeşitli dallarda hünerlerini sergileyecek.

TÜRKİYE'DEN BİR İLK

Türkiye'de ilk kez bir İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan yetenek yarışmasının çok fazla ilgi görmesi bekleniyor. Yetenekli gençleri bulabilmek için ilçe ilçe, köy köy gezecek olan İzmir polisi merkez ve dış ilçelerdeki tüm yetenekli gençleri keşfedebilmek için şimdiden çalışmalara başladı. Toplum destekli polisler ve gençler arasında kaynaşma sağlayacak proje sayesinde yeni jenarasyon polisleri yakından tanıma fırsatını da bulacak. Yetenekli gençler seçildikten sonra dereceye giremeyen ve başarılı olamayan gençler de unutulmayacak. Yarışmaya katılan gençler için piknik gezisi düzenlenecek. Gezilerin yanı sıra futbol, basketbol, voleybol gibi spor dallarında gençlerin birbirleriyle kaynaşabilmesi için turnuvalar yapılacak. Projeyi gençlerin ve çocukların özgüven kazanabilmesi için düzenlediklerini anlatan yetkililer, "Proje sayesinde gençler kendi yeteneklerini ön plana çıkarabilecekler. Yetenekleri doğrultusunda kendilerini daha fazla geliştirebilecekler. Proje sadece yetenek yarışmasından oluşmuyor. Dereceye giremeyen çocuklar da düzenlenecek gezilere katılabilecekler" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polisin yetenek avı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN