Yeşil alan Avrupa standartlarını aştı

Giriş Tarihi: 27.8.2013

Bornova Belediyesi'nin son dört yılda ilçeye kazandırdığı yeşil alanlar 600 bin metrekareye ulaştı. Bu süre içinde 119 yeni park tamamlanarak hizmete sunuldu

Bornova Belediyesi, daha yeşil bir çevre yaratmak için yaptığı yatırımlarla adeta ilçenin görünümünü değiştirdi. Her yıl yeni yeşil alanlar oluşturan Bornova Belediyesi, ilçe merkezinde yaşanan alan yetersizliği sorununu da yaptığı kamulaştırmalarla aşıyor. Kenti çiçeklerle donatılırken, yol kenarları ve orta refüjlerdeki düzenlemele çalışmalarıyla görsel kirliliklerde ortadan kaldırılıyor. Bornova Belediyesi son dört yılda toplam 488 bin metrekarelik alanı yeşillendirdi. Paklar ve Bahçeler Müdürlüğü'nün imkanlarıyla yapımı devam eden yaklaşık 100 bin metrekarelik yeşil alan çalışmasıyla bu rakam 600 bir metrekareye yaklaştı. Bornova Belediyesi, yeşil alan oluşturmak için kamulaştırmalar da yaparak kent içinde nefes alacak alanlar oluşturdu.

KİŞİ BAŞI 7.49 METREKARE

Bornova sınırları içinde parkı olmayan mahelle kalmadı. Yapılan yeni parkların sayısı 119'u buldu. Bornova Belediyesi, yarattığı yeni yeşil alanlar sayesinde Avrupa ortalaması olan kişi başına 7 metrekarelik yeşil alan standardının da üzerine çıktı. 3 milyon 117 bin 938 metrekarelik yeşil alana sahip olan Bornova'da yaşayan 416 bin 7 kişinin her birine 7.49 metrekare yeşil alan düşüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeşil alan Avrupa standartlarını aştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN