Abkay Grup halka açılıyor

2007 yılında kurulan ve iklimlendirme sektörüne hızlı bir giriş yapan Fujitsu Klima Sistemleri'nin Türkiye Distribütörü konumunda bulunan Abkay Grup, hedeflerini adım adım gerçekleştiriyor

Giriş Tarihi: 28.8.2013
Klima dünyasında Japon segmentinin en üst noktasındaki markalardan biri olan Fujitsu'nun tüm Türkiye pazarı içindeki operasyonlarını yürüten Abkay Grup, aynı zamanda FJTherma ve Fujitherma marka iklimlendirme cihazlarının da marka sahibi konumunda. 2013 yılından itibaren yine Fujitsu bünyesinde yer alan Fuji Electric markasının da Türkiye dağıtım haklarını alan Abkay Grub'un yelpazesinde hem Domestic hem de Endustriyel iklimlendirme cihazları bulunuyor. Özellikle 2013 yılının ilk bahar yaz döneminde gerçekleştirilen reklam kampanyası ile Fujitsu Klima'nın marka bilinirliği halk arasında split klima olarak isimlendirilen "Room Air Conditioner-Air To Air Heat Pump" RAC serisi klima cihazlarında satış ivmesini arttırmıştır. Beraberinde pek çok tesisin iklimlendirmesinde artık birinci tercih olan VRF sistemler ve çatı tipi kompakt (Paket Tip) klima sistemlerinde de artan talepten memnun olduklarını ifade eden şirket yetkilileri, "Halka arz süreci ile şirketin yeni bir boyutta yer alacak" dedi. 5 yıl içinde hızla organizasyon yapısını ve dağıtım ağını oluşturan şirket, 2012 yılında profesyonelleşme kararının ardından süreçlerini tekrar gözden geçirdi ve organizasyon yapısında önemli değişiklikler gerçekleştirdi. 2013 yılında Genel Müdürlük ofisini büyüten şirketin 2015 hedeflerinde ise Antrepo yatırımı bulunuyor.

BAŞVURU YAPILDI
Şirketin yönetiminin haricinde, birebir operasyon fonksiyonlarının da içinde yer alan mühendis kökenli yönetim kurulu üyeleri Süleyman Hilmi Hacıoğlu (Makine Mühendisi), Gökay Tutulmaz (Elektronik Mühendisi) ve Özgür Boz (Elektronik Mühendisi) 'un sektördeki bilgi ve birikimleri ile genç Genel Müdür Kerem Okudan'ın (Endüstri Yüksek Mühendisi) liderliğindeki profesyonel kadronun sağladığı dinamizmin birleşimi ile yakalanan başarılar, şimdi de yeni bir hedefe doğru şirketi harekete geçirmiş ve hisselerinin halka arzı için sürecin başlatılmasına karar verilmiştir. Abkay Grup bu anlamda ilk adımı atarak, ilgili dosyaları sürecin başlatılması için Sermaye Piyasası Kurumu'na başvurusunu yaptı. Başvuru sürecinin tamamlanmasını beklemeyen grup, yılsonuna kadar başvuru sürecini tamamlamayı hedefliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Abkay Grup halka açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN