Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni terminalin sonuna gelindi

Denizli Belediyesi tarafından 2009 yılında açıklanan 77 dev proje arasında yer alan yeni terminal binasının yüzde 80'lik bölümü tamamlandı. Bina, yıl sonunda hizmete açılacak

Giriş Tarihi: 28.8.2013
Denizli Belediyesi, yeni terminal binasının büyük bir bölümünü tamamladı. Şehirlerarası Otogar Terminali'nin 32 bin metrekare alana, yerin altına 3 kat olacak şekilde inşa edileceğini söyleyen Belediye Başkanı Osman Zolan, "İnşaat alanı 110 bin metrekare. Komplekste çeşitli amaçlarda kullanılmak üzere 16 katlı bir de iş merkezi bulunuyor. İş merkezi 12 bin 500 metrekare alana inşa ediliyor. Otogar, 1, 2 ve 3. bodrum katlarından oluşacak. 2. ve 3. bodrum katlar otopark olarak kullanılacak. Otogardaki söz konusu otopark alanı 800 araç kapasiteli olarak planlandı" dedi.

AÇILIŞ, YIL SONUNDA

Otogar terminaliyle tren garının iç içe olacağını belirten Zolan, "Gelişmiş tüm ülkelerde, her yer demir yolları ağlarıyla örülmüştür. Garlar ise kent merkezilerinde bulunur. Denizli Belediyesi Şehirlerarası Otogar Terminali de, garla iç içe olacak şekilde inşa edilecek. Gelecek on yıllarda ülkemizin ve Denizli'nin demir ağlarla örülmesi durumunda söz konusu otogar, demir yolu garı olarak da kullanılabilecek" dedi. Denizli'de hizmet destanının durmadan devam ettiğini ve yeni projelerle bu destanının taçlandırıldığını ifade eden Belediye Başkanı Osman Zolan, "Otogar, kentin nereden nereye geldiğini göstermesi açısından ayrı bir önem taşıyor. Bu şehre birçok büyük projeler kazandırdık. Bugün 103 milyon lira bedelle bir kalemde ihaleler düzenliyoruz. Yeni otogar terminal inşaatımızdaki çalışmalar da hızla devam ediyor. 2013 yılının sonuna terminal binamızı tamamlayarak Denizli halkının hizmetine sunacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni terminalin sonuna gelindi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN