Kılıcdaroğlu ile Yıldırım acacak

Giriş Tarihi: 29.8.2013

Bu yıl kapılarını 82. kez açacak olan Uluslararası İzmir Enternasyonal Fuarı'nın açılışını Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile İzmir Büyükşehir Beldiye Başkanı Aziz Kocaoğlu birlikte yapacak

İzmir Enternasyonal Fuarı bu yıl Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu tarafından açılacak. Ankara dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kocaoğlu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na 29 Ağustos'ta 82. kez kapılarını açacak fuarın açılış davetiyesini götürdüğünü söyledi. Kocaoğlu, "Kendisi İEF'nin açılışına katılacak"diye konuştu. Gazetecilerin 2 Eylül'de dolacak olan adaylık süreci ile ilgili sorularına ise Kocaoğlu; "Görüşme sırasında başka bir şey gündeme gelmedi" dedi. Başkan Aziz Kocaoğlu, önceki gün Ankara'ya günübirlik ziyarette bulundu. Akşam saatlerinde İzmir'e dönen Kocaoğlu, Ankara'ya gidişinin asıl gerekçesinin Çevre Şehircilik Bakanlığı'ndaki randevu olduğunu söyledi. Kocaoğlu, "Bakanlıkta, İzmir Körfezi düzenlemesi ile ÇED sürecini görüştük. Çalışmalar devam ediyor. Belediye olarak odalarla temas halindeyiz. Bir toplantı yapıldı. O toplantının sonuç bildirgesi hazırlanıyor. Onu da yetkililere bildireceğiz. Kanaat önderlerinin de bu sistemi desteklediği konusunda bir deklarasyon yayınlayacağız. ÇED dosyasına ekleyeceğiz" dedi.

AKLIN YOLU BİR

Başkan Kocaoğlu, Karşıyaka Belediyesi'nin de itiraz ettiği Karşıyaka İskelesi ile Nikah Sarayı arasına yapılması planlanan marina projesinin bu ziyarette gündeme gelmediğini söyledi. Kocaoğlu, "Marina, Çevre Bakanlığı ile ilgili değil, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Devlet Limanlar Hava Meydanları (DLH) Genel Müdürlüğü ile ilgili. O konuyu zaten sürekli Genel Müdür Metin Tahan ile görüşüyoruz. Marinaların yeri ile ilgili konuyu sürekli gündeme getiriyoruz. Hatta geçen hafta da görüştük. Onu takip ediyoruz. Aklın yolu bir. Sanıyorum o iş karşılıklı fikir alışverişi ile çözülecek. Bizim savunduğumuz şeylerin doğruluğunu herkes kabul ediyor. O konuda bir düzeltme yapılacak. Metin Tahan Bey bana öyle bir söz vermedi ama, bence Mavişehir'e geri dönmeli. Bizim düşündüğümüz yerin daha sağlıklı olduğu görüşünde. Üst yönetim yani bakanlık kararını verecek" diye konuştu. Başkan Kocaoğlu ÇED sürecinin tamamlanmasıyla Körfez'den çıkartılacak çamurun arıtıldıktan sonra uygun yerlere dökülmesi ile ilgili problem olmadığını söyledi. Kocaoğlu, "Dökülecek çamurlarla ilgili Kuş Cenneti'nin alanında sorun yok. Prof. Dr. Mehmet Sıkı hoca da başından beri bu proje ile ilgileniyor. Kendisi ile de malzemelerin nereden bertaraf edileceği ya da geri dönüştürüleceği konusunda mutabıkız. İzmir'de körfez konusunda da, limanın büyütülmesi konusunda da, çıkan malzemenin rehabilitasyonu konusunda da en ufak bir sıkıntı yok" dedi.

TÜP GEÇİT TARTIŞILIR

Başkan Kocaoğlu, hükümetin 35 projesi arasında yer alan Körfez Tüp Geçit Projesi'nin EXPO 2020 planlarına işlenmesi ile ilgili yaşanan tartışmaları da değerlendirdi. Meslek odalarının İnciraltı'nda "yeşil alanlar yok olacak" diyerek itiraz ettiği konuyla ilgili de, "O konu yeni oluşan bir konu. İzmir enine boyuna tartışır. Biz de ne yapacağız, nasıl katkıda bulunacağız o konu üzerinde çalışıyoruz" diye konuştu.

"SOSYAL MEDYA"DA HERKES STRES ATIYOR
Yaşar Üniversitesi akademisyenleri, sosyal medya kullanıcılarının Twitter ve Youtube'da ürettiği ve yorumlarıyla yaygınlaştırdığı 'nefret söylemini' araştırdı. 1 milyon kişi tarafından izlenen onlarca video, yüzlerce kişi tarafından yapılan yorumlar incelenerek yapılan araştırmada ortaya ilginç sonuçlar çıktı. Sosyal medya kullanıcılarının Türkiye gündemine oturan konularda yaptıkları yorumları inceleyen Yaşar Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Özlem Aşman Alikılıç ile Araştırma Görevlisi Göker Gülay, sosyal medyanın günümüzde adeta stres atma platformu olarak kullanıldığını ifade etti. Akademisyenler, "Twitter kullanıcılarının, Youtube kullanıcılarına göre daha hoşgörülü ve objektif bir duruş sergilediklerini tespit ettik. Buna karşın Youtube kullanıcılarının, yaptıkları yorumlarda genellikle takma isimler kullanıyor"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıcdaroğlu ile Yıldırım acacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN