Çesme'de sölen var

Ülkemizin yetiştirdiği ve dünyanın çeşitli ülkelerinde başarılar kazanmış 10 ünlü tenor, Cumartesi günü Açıkhava Tiyatrosu'nda gerçek bir müzik ziyafeti çekecek

Giriş Tarihi: 2.9.2013
Türkiye'nin 3 büyük ilinden gelecek 10 tenor, 7 Eylül Cumartesi günü saat 21.30'da Çeşme Açıkhava Tiyatrosu'nda buluşuyor. Dünyanın çeşitli ülkelerinde başarılar kazanmış tenorlar bazı şarkı ve Türküleri birlikte okuyacak. Türkiye'nin tenorları adı verilen konser, Çeşme Belediyesi ile TÜLOV (Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı) işbirliğiyle düzenlenecek. Şef Tulio Gagliardo'nun yöneteceği orkestra eşliğindeki konserde; yüz yıllardır tüm dünyada büyük bir keyifle dinlenen popüler opera aryaları, Napoliten şarkılar ve çeşitli yörelerimize ait Türküler seslendirilecek. Genç kuşak tenorlarımızın yanı sıra, Erol Uras'ın da katılacağı konserde Ankara'dan İhsan Ekber, Şenol Talınlı, Ayhan Uştuk, Aykut Çınar; İstanbul'dan Bülent Külekçi, Hüseyin Likos ve İzmir'den Aydın Uştuk, Levent Gündüz ve Erdem Erdoğan sahneye çıkacak. 10 tenor birkaç arya ve Türküyü birlikte seslendirecek.

SESLENDİRİLECEK ESERLER

Konserde seslendirilecek olan bazı parçalar şunlar: Asiye, Ah Bir Ataş Ver, Altun Hızma, Sene de Galmaz, Efem, Çökertme, İzmir'in Kavakları adlı türküler. G. Puccini Tosca operasından Cavaradossi arya (E Lucevan le stelle), Turandot operasından Calaf arya (Nessun Dorma), G. Verdi'nin Rigoletto operasından Dük arya (La donna e mobile), Aida operasından Radames arya (Celeste Aida), Tu canun chiagne, Chitarra Romana, Dicitencello vuoi, O sole mio, Torna a surriento, Granada. Konser biletlerinin bölümlere göre 13-29 lira arasında değişen fiyatlarla Biletix'te satıldığı, ayrıntılı ya da grup talepleri ile ilgili bilginin 0232 445 96 01 numaralı telefondan alınabileceği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çesme'de sölen var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN