İyice azıttılar

Giriş Tarihi: 3.9.2013

Basmane'de Fuar'ın Dokuz Eylül Kapısı çevresinde önceden geceleri süren iğrenç pazarlıklar, artık gündüz de pervasızca yapılıyor. Çevre esnafı, Fuar ziyaretçileri, yoldan geçenler öfkeli, "Birileri dur desin" diyor

Bu yıl 'sağlık' temasıyla kapılarını açan ve her gün binlerce yerli yabancı turistin ziyaret ettiği 82. İzmir Enternasyonal Fuarı'nın en işlek kapısı olan Dokuz Eylül çevresi başta olmak üzere Basmane semtinde hayat kadınlarının gündüz vakti fuhuş pazarlığı yapması vatandaşı bezdirdi. Kentin en işlek caddelerinden biri olan Basmane Fevzipaşa Bulvarı'nı mesken tutan hayat kadınları ile müşterilerin iğrenç pazarlıkları, özellikle yoldan aileleriyle geçen vatandaşları, çevre esnafı çileden çıkarıyor. Hayat kadınlarının güpegündüz aylardır alenen fuhuş pazarlığı yaptığını söyleyen çevre sakinleri, "Bu rezalet yetkililer tarafından bir an önce önlensin" diyor. Basmane'de son zamanlarda giderek artan fuhuş olaylarına karışanlar sınır tanımaz hale geldi. Fevzipaşa Bulvarı'ndan aileriyle geçen vatandaşlar, geçtiklerine pişman oluyorlar. Çevre sakinleri, özellikle de esnaf, kimseye aldırış etmeden yanlarına gelen kişilerle rahatça pazarlık yapan kadınlara birilerinin "Dur" demesi gerektiğini söylüyor. Bankamatikten para çekmek isteyen bir kadının hemen yanı başında fuhuş pazarlığı yapan kadının fotoğraf karalerine yansıyan görüntüleri, her gün onlarca, yüzlerce tekrarlanandan sadece biri.

ESNAF DERTLİ

Yine, müşterisiyle anlaşan, daha sonra yakındaki otele ayrı ayrı girdikleri görülen hayat kadınının daha sonra Fevzipaşa Bulvarı'ndaki yerine tekrar dönmesi de fotoğraf karelerine yansıyanlardan sadece biri. Son zamanlarda iyice artan bu durumdan büyük rahatsızlık duyduklarını anlatan çevre esnaftan biri tepkisini şu sözlerle dile getirdi: "Basmane'de hayat kadınları daha önce geceleri dışarı çıkardı. Artık günün her saatinde rastlıyoruz. Yoldan aileleriyle geçen vatandaşlar çok şaşırıyorlar. Çevre esnafı olarak biz de tepkiliyiz. Karşılaştığımız bu rezalet karşısında ne yapacağımızı şaşırıyoruz. Polis bu kişileri gözaltına alıyor, sonra tekrar buraya geliyorlar ve kaldıkları yerden devam ediyorlar." Fevzipaşa Bulvarı'ndan geçmeye çekindiklerini söyleyen vatandaşlar da, "Ailemizle buradan geçemez olduk. Hayat kadınları bize aşırı rahatsızlık veriyor. Bu işler güpegündüz nasıl oluyor, anlamış değiliz. Bir de Fuar'ın açık olduğu ve binlerce insanın gelip geçtiği bu caddede bu kişilere karışan olmuyor" sözleriyle tepki gösteriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İyice azıttılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN