İzmir, 9 Eylül'ü festival havasında kutlayacak

Giriş Tarihi: 4.9.2013

9 Eylül İzmir'in Kurtuluş Günü etkinlikleri, bu kez önceki yıllardan farklı olarak, tek merkez yerine farklı noktalarda yapılacak. Kentte, gerçek bir festival havası esecek

İzmir'in Kurtuluş Günü'ne az bir zaman kala, konserler, yarışmalar, su ve ışık gösterileri ile birlikte, kentin dört bir yanında çeşitli kutlamalar yapılacak. 9 Eylül gecesi Gündoğdu Meydanı, Bostanlı Rekreasyon Alanı, Göztepe Denizatı Heykeli önü ve Bayraklı Rekreasyon Alanı'nda aynı anda konserler düzenlenecek. İzmir'in işgalden kurtuluşunun 91. yıldönümü, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve ilçe belediyelerin de destek verdiği dolu dolu bir programla kutlanacak. Körfezin iki yakası, dört konserle aynı coşkuda buluşacak.

BALIK AVI YARIŞMASI

Kurtuluş Günü etkinlikleri 6 Eylül'de Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi'nde başlayacak. Saat 18.30'da Kent Kitaplığı"ndan çıkacak İzmir temalı yeni kitapların tanıtımı yapılacak. 7 Eylül Cumartesi günü, kutlama programının en renkli etkinliklerinden biri gerçekleştirilecek. İzmir'in deniz kenti kimliği ile örtüşecek bu etkinlik kapsamında zıpkınla balık avı yarışması düzenlenecek.

ZAFER YÜRÜYÜŞÜ

Yarışma saat 10.00'da Urla İskele'de başlayacak, saat 16.00'da tamamlanacak. 9 Eylül Yarı Maratonu saat 09.00'da Bornova Belkahve'den başlayacak. Konak Meydanı Saat Kulesi önünde son bulacak. Saat 20.00'de ise, İnciraltı Kent Ormanı'nda Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun ev sahipliğinde 9 Eylül resepsiyonu düzenlenecek. Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve artık gelenekselleşen Zafer Yürüyüşü 9 Eylül sabahı saat 09.00'da Basmane Karakolu önünden başlayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir, 9 Eylül'ü festival havasında kutlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN