Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Seçilirsem iz bırakan bir başkan olacağım'

CHP Bornova'dan aday adayı olan EGOD Başkanı Mustafa İduğ, gençler, kadınlar, iş dünyasına yönelik projeleriyle Bornova'nın vizyonunu değiştireceğini belirtti, "Bunu yapacak bilgi ve birikimim var" dedi

Giriş Tarihi: 5.9.2013
CHP'den Bornova Belediye Başkan aday adayı olan Ege Otomotiv Derneği Başkanı, İTO ve Bornova Belediye Meclis Üyesi Mustafa İduğ, Egeli Sabah'a özel açıklamalarda bulundu. Doğup yaşadığı Bornova'yı daha ileriye taşıyacak projeleri hayata geçirmek istediğini söyleyen İduğ, "Aday gösterilir ve seçilirsem Bornovalılara çok sayıda proje hizmet edeceğim" dedi. İz bırakan ve cesaretli adımlar atan bir başkan olmayı arzuladığını ifade eden İduğ, bunu sağlayacak bilgi birikime ve ekibe sahip olduğunu vurguladı. CHP'nin İzmir'de seçim kaybetme riski olmadığını savunan İduğ, "Önemli olan aday olacak kişilerin şahsi olarak getireceği oylarla parti tabanının buluşabilmesidir. Ben bunu yapmak istiyorum. Parti ayrımı gözetmeksizin oy alabilecek adaylar çok önemlidir" dedi Bornova'nın bir üniversite kenti olduğunu hatırlatan İduğ, "55 bin öğrencimiz var. Akademisyenlerimiz var. Özellikle gençlerimize yönelik özel projelerimiz var. Bunları da önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklayacağız" dedi. Bornova'nın İzmir'e gelindiğinde görülmesi gereken bir yer olması gerektiğini kaydeden İduğ, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu çok önemli. Biz farklılık yaratırız diyoruz. Bornova'da bu vizyonu kazandıracak, değişiklik yapabilecek ekiple çalışıyorum. İzmir'e Manisa tarafından, Ankara tarafından giren ve çıkan herkes Bornova'dan geçiyor. İlçemiz İzmir'in vitrini. Bornova'ya girişte insanların ilçemizi fark etmesini istiyorum. "

HER DALDA SPOR HAMLESİ
Bornova'yı sporcu gençlerin, spor yapan büyüklerin yaşadığı bir ilçe haline dönüştürmek istediklerini belirten İduğ, 55 bin yüksek öğrenim öğrencisinin yanında ilk ve orta öğretim kurumlarında da çok sayıda öğrencinin olduğunu kaydetti. Bu kadar öğrenciye karşın, spor dalı olarak futbolun olduğunu söyledi, şöyle dedi: "İki yıl Bornova Belediyesi Basketbol Kulübü başkanlığı gövrevini sürdürdüm. Bu dalı da canlandıracağız. Özellikle Çamdibi ve Altındağ bölgesinde Makedon ve Boşnak gibi Balkan göçmeni gençlerimiz var. Basketbola meyilli nesillerimiz var. Bu çocukları mutlaka değerlendireceğiz. Mevcut olan altyapı avantajlarımızı sonuna kadar kullanacağız. Seyirci potansiyelini de artıracağız."

'KADINLARA İŞ SAĞLAYACAĞIZ'
Mustafa İduğ, kadınlara unutmadıklarını belirtti, "Kendi ayakları üzerinde duran kadınlar gerekiyor. Artık ailelere tek maaş yetmiyor. Kadınların da çalışması gerekiyor. Belediye de bu işin tam kalbinde olacak. Kadın birinci önceliğimiz olacak." İlçenin bir sanayi kenti olduğuna işaret eden İduğ, iş dünyasının Bornova'yı önemsediğini vurguladı. Bornovalı işadamlarına güvendiğini söyledi, o konuda sıkıntının olmadığını dile getirdi. 5 sanayi sitesi ve ciddi fabrikalara sahip olan Bornova'nın, bir iş kenti olduğunu söyleyen CHP'li aday adayı, sözlerini şöyle sürdürdü: "İş dünyasının İzmir'deki kalbidir Bornova. İstihdam var, hareket ve vergi var. Gençlik var. Böyle bir yerde gençlerin başka illerde iş aramasını kabullenemiyorum. 'İzmir'de iş yok, İstanbul'a gidiyorum' denilmesinden nefret ediyorum. Bunun önüne geçmemiz gerekiyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Seçilirsem iz bırakan bir başkan olacağım'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN