Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Çeşme, kışın da para kazanacak'

Çeşme Belediye Başkanlığı'na yeniden aday adayı olduğunu açıklayan Tütüncüoğlu, ilçenin kanayan yarası kış turizmi için, "Dev termal tedavi ve kür merkezinin ihalesine çıkıyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 6.9.2013
Çeşme'ye 20 yıla yakın bir süredir belediye başkanlığı görevini sürdürerek hizmet eden Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, geçtiğimiz günlerde belediye başkanlığına aday adayı olduğunu açıklamıştı. Bir dönem daha hizmet sözü veren Tütüncüoğlu, Ilıca'da yapılacak termal kür ve tedavi merkezi için düzenlediği basın toplantısında, görevde olduğu 20 yıl süresince ilçede yaşanan değişimlere dikkat çekti.

MÜJDEYİ VERDİ
İlçenin kemikleşen ve çözemediği tek sorununun turizm sezonunun kısalığı ile sakin geçen kış sezonu olduğunu belirten Başkan Tütüncüoğlu, "Şimdiye kadar kış dönemi ilçemize turist getirmesi için turizm firmalarıyla yaptığımız tüm görüşmeler, yatak kapasitemizin azlığı nedeniyle sonuçsuz kaldı. Bu nedenle yatak kapasitemizi artıracak Altınkum'a yapılacak turizm tesisleri için Ankara tarafından 21 yıl süresince yapılmayan planlar, önümüzdeki en büyük engel oldu. Fakat biz yılmadık, ilçemiz için başka çözüm yolları bulduk. Nihayet uzun bir süredir mücadelesini verdiğimiz termal tedavi ve kür merkezinin ihalesine çıkmaya hazırlanıyoruz" dedi.

İHALE BİR AY İÇİNDE OLACAK
Ilıca'daki 25 bin metrekare alana inşa edilecek 250 yatak kapasiteli bin kişiyi de ayakta tedavi edebilecek merkezle ilçenin kış turizminin de hareketlenmesini hedeflediklerini belirten Tütüncüoğlu, şöyle devam etti; "Çeşme'nin kasasından tek kuruş harcamadan yap-işlet-devret modeliyle 60 milyon liraya inşa edilmesi planlanan binanın, yakın zamanda bir ay içersinde ihaleye çıkacak. Hem ilçemize kış aylarında turist gelecek, hem de Çeşmeli soğuk havalarda kazanmaya devam edecek. Türkiye'deki en kapsamlı termal kür ve tedavi merkezi olması planlanan yatırım ile, Çeşme'nin kış turizminde de marka olmasını hedefliyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Çeşme, kışın da para kazanacak'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN