Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karşıyaka'da modern kurban satış merkezi

Giriş Tarihi: 9.9.2013

Belediye, Kurban Bayramları öncesinde kötü görüntülere son verecek Adak, Kurban Satış ve Kesim Merkezi'ni 11 Eylül'de hizmete açıyor

Açılışlara aralıksız devam eden Karşayaka Belediyesi yarın 2 açılış ve 1 temel atma töreni düzenleyecek. 11 Eylül'de de, kenti modern bir Kurban Satış ve Kesim Merkezi ile buluşturacak. Latife Hanım Mahallesi'ndeki tesisin açılışı ise, CHP İzmir Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Dr. Aytun Çıray tarafından yapılacak.

HİJYENE ÖNEM VERİLDİ
"Karşıyaka Belediyesi Adak, Kurban Satış ve Kesim Merkezi" 3 bölümden oluşuyor. Kapalı alanda 300 büyükbaş ve 1110 küçükbaş hayvan satışının yapılacağı özel bölmeli alanların ile yemlik ve sulukların yanı sıra, hijyen koşullara sahip kesim bölümü bulunuyor. Merkezin de, ayrıca hayvan sahipleri için de konaklama, duş ve kafeterya olanakları da sunuluyor. Hayvan indirme rampaları ile hastalıklı hayvanlar için karantina padokları da hazırlandı. Hayvanların sağlıklı ortamlarda bulunması için her türlü önlemin alındığını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, "Adaklık hayvanlar İzmir'in kenar semtlerinde kaçak yerlerde satılıp olumsuz koşullarda kesiliyor. Karşıyaka'da hazırladığımız kapalı alanda hayvan satışı yapılabilecek. Kesim yerleri de her türlü hijyen koşullarda sağlanacak. Aynı alan kurban satışı için de kullanılacak. Vatandaşlarımız 12 ay boyunca adaklarını yerine getirebilecekleri modern bir yere kavuşmuş olacak. Açacağımız bu alan canlı hayvan borsası olarak da işleyecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karşıyaka'da modern kurban satış merkezi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN