Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Graniser Akhisar'a sanayiciliği öğretti

Giriş Tarihi: 10.9.2013

Geçimini tarımdan sağlayan Akhisar'a sanayiciliğin kültürünü aşılayan Graniser Seramik bugün bölge halkından 1000'e yakın personeli bünyesinde istihdam ediyor

Manisa'nın Akhisar ilçesinde kurulduğu 1999 yılından bugüne kadar çok fazla yol kateden Graniser Seramik, 2012 yılında yaptığı üretimin yüzde 46'sını ihraç etti ve ihracat oranıyla sektörde birinci sıraya yerleşti. Seramik sektöründe 14 yıllık bir geçmişi olmasına rağmen Graniser Seramik, Türkiye'nin lider üreticileri arasında yer alıyor. Tarımla geçimini sağlayan Akhisar'a sanayi kültürünü yavaş yavaş aşılayan Graniser Seramik, bugün bölge halkından 1000'e yakın personeli bünyesinde çalıştırıyor. Graniser Seramik olarak dünya pazarında söz sahibi olmak istediklerini söyleyen Genel Müdür Yardımcısı Kenan Çebi, "50'den fazla ülkeye ihracat yapıyoruz. Genç ve dinamik bir kadromuz var. İhracat yaptığımız ülke nasıl ürün isterse tasarımını bu talebe göre gerçekleştiriyoruz" dedi.

'YÜZDE 300 BÜYÜDÜK'

2006 yılında şirket bünyesinde aldıkları kararlar ile ihracat odaklı çalışmaya başladıklarını belirten Çebi, "Graniser Seramik, son 7 yılda yüzde 300'lük bir büyüme kaydetti. İhracat kararı almış olmamız, bize sektörde bazı sıkıntılar yaratsa da büyümemizi sürdürdük. İhracatımızın yüzde 25'lik kısmını Kuzey Amerika'ya, yüzde 35'lik önemli bir kısmını ise yaşanan ekonomik krize rağmen hala Avrupa'ya yapıyoruz. İsrail, Yunanistan, Romanya, Azerbeycan gibi önemli pazarlarda yüzde 25'lik ihracat payımız ile sektörde bir numaralı konumdayız" diye konuştu. "Türkiye, sektörde Çin, İtalya ve İspanya'nın ardından dünya çapında kaliteli üretim yapan dördüncü büyük karo ihracatçısıdır" diyen Çebi, "Türk Seramik kaplama malzemelerinin en fazla ihraç edildiği ülkeler İsrail, İngiltere, Almanya, Irak ve Azerbaycan'dır. 2012 yılında 151 milyon liralık ciro gerçekleştirdik" diye konuştu.

EN BÜYÜK FUARDA
Graniser, 23-27 Eylül 2013 tarihinde İtalya'da düzenlenecek Avrupa seramik sektörünün en büyük fuarı Cersaie'ye katılacak. Birbirinden iddialı serilerden oluşan standı ile her yıl olduğu gibi bu yılda trendleri belirlemek için profesyonelleri standına bekliyor. 4 yılda 400 yeni ürün üreten Graniser, standında hem mevcut olan hem de yeni koleksiyonunu sektör profesyonelleriyle buluşturacak. Sektör profesyonellerinin her yıl büyük bir ilgiyle takip ettiği, yeni ürünlerin tanıtıldığı Cersaie Fuarı'nda yeni ürünlerini sergileyeceklerini belirten Graniser Genel Müdürü Erol Hacıoğlu; "Fuarda yeni işbirlikleri kurmak istiyoruz. Her sektör gibi seramik sektörü de her geçen gün kendini yeniliyor ve gelişiyor. Bu gelişimi yakından takip etmek bizler için çok önemli. Graniser olarak biz inovasyonu kurumsal bir yapı taşı olarak benimsedik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Graniser Akhisar'a sanayiciliği öğretti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN