9 Eylül'e yakışır kutlama

Giriş Tarihi: 11.9.2013

İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yılı etkinlikleri coşkulu bir şekilde kutlandı. Saat 21.00'de aynı anda kentin sahil noktalarından atılan havai fişekler görülmeye değerdi

İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yılı etkinliklerindeki coşku, akşam büyük bir katılım ile yapılan Fener Alayı ile doruğa ulaştı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu ile birlikte, Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlara karanfiller verdi. Gündoğdu Meydanı'nda sona eren Fener Alayı'nın ardından kutlamaya katılan İzmirliler'e seslenen Başkan Aziz Kocaoğlu, coşku ve duygu dolu bir konuşma gerçekleştirdi. Kentin coşkusundan çok etkilendiğini dile getiren Başkan Kocaoğlu, "Bu kalabalık Atatürk sevgisinin göstergesi. İzmir ve İzmirliler varoldukça 9 Eylül'ler ilelebet kutlanacaktır. Atatürk ilke ve inkılaplarını savunmak zorundayız. Ne mutlu 9 Eylül'ü bize verenlere. Hepinizi sabahtan beri katıldığınız törenler için kutluyorum. Türkiye'nin en demokrat ve en aydınlık kenti İzmir'den hepinize selam olsun" diye konuştu.

YILDIZLAR MEST ETTİ

Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi Timi Türk Yıldızları, İzmir'in kurtuluşunun 91'inci yıldönümünde yine nefes kesen bir gösteriye imza attı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
9 Eylül'e yakışır kutlama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN