Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu nasıl evlat!

İddialar doğruysa, engelli maaşını kendisine vermeyen kız kardeşi ile cüzdanını, kimliğini aldığı yaşlı babasını sokakta bırakıp gitti. 3 gün aç susuz kalan baba-kıza Bayraklı Belediyesi sahip çıktı

Giriş Tarihi: 14.9.2013
İzmir'in Bayraklı ilçesinde yürekleri burkan bir olay yaşandı. İddialara göre, 45 yaşındaki S.Ç, 83 yaşındaki babası ve engelli kız kardeşini sahile terk edip gitti. Yaşlılıktan yürüyemeyen ve tekerlekli sandalyeye mahkum olan Hasan Çetin ile kızı Müzeyyen (52) tek başlarına hareket edemedikleri için 3 gün sahilde aç susuz bekledi. Baba ile kızın durumunu farkeden yurttaşlar, Bayraklı Belediyesi'ne haber verdi. Bayraklı Belediyesi'nin sahip çıktığı baba ile kız daha sonra Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından Buca Huzurevi'ne yerleştirildi.

3 GÜN AÇ SUSUZ

Bayraklı Belediyesi'ni arayan yurttaşlar, sahilde baba ile kızının 3 gündür aynı yerde durduğunu söyledi. Bayraklı üst geçidi yakınındaki sahile giden Belediye Sosyal Yardım İşleri ve Engeliler Merkezi ekipleri baba-kıza yardım elini uzattı. Tek başına tuvalete gidemediği için altına yapmak zorunda kalan talihsiz kadın, ekipler tarafından temizlendi. Öncelikle karınları doyurulan baba ile kız Engelliler Merkezi'ne götürüldü. Haber verilmesi üzerine, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri Bayraklı'ya gelerek baba ile kızını Buca Huzurevi'ne götürdü.

EGELİ SABAH'A ANLATTILAR

Yaşadıklarını Egeli Sabah'a anlatan baba ile kızı gözyaşlarına boğuldu. Salihli'deki evini 80 bin liraya sattığını söyleyen 4 çocuk babası Hasan Çetin, şunları söyledi: "Parayı eşimin banka hesabına yatırdım. Başka bir ev satın alacaktık. Ev arıyorduk. İzmir Fuarı'nı gezmek için eşim Hatice, engelli kızım Müzeyyen ve oğlum S. ile birlikte 3 gün önce buraya geldik. Deniz kenarında otururken eşim aniden rahatsızlandı. Oğlum eşimi hastaneye götüreceğini söyledi, yanımızdan ayrıldılar. O günden beri kendilerinden haber alamadık. Giderken oğlum kimliğimi, cüzdanımı, her şeyimi aldı." Kardeşi Süleyman'a engelli maaşını vermediği için sürekli dayak yediğini söyleyen Müzeyyen Çetin de, "Hayattan bıktım. Bizi öldürmekle korkutuyor. Çok korkuyorum. Sürekli maaşımı istiyor. Bu yüzden beni dövüyor. Babamı ve annemi de dövüyor. Çok çaresiziz. Ne olur bize yardım edin" diye konuştu. Öte yandan Bayraklı Belediyesi Engelliler Merkezi'nin yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri de baba ile kızı sahile terk eden S. Ç'ye ulaşmaya çalışıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu nasıl evlat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN