Eğitim için, üç devin işbirliği

Gediz Üniversitesi'nde, dünyanın sayılı kuruluşlarından ABB ve Vina'nın katkısıyla mimar-mühendis adaylarının pratik yapabileceği Kontrol Laboratuvarı kuruldu

Giriş Tarihi: 18.9.2013
Sanayici ve işadamlarının da aralarında yer aldığı İzmirli eğitim gönüllüleri tarafından 2008'de kurulan Gediz Üniversitesi, bağışlarla her geçen gün daha da güçleniyor. Üniversiteye bir önemli destek de enerji ve otomosyon teknolojileri alanında dünya devlerinden ABB ile partner kuruluşu Vins Endüstri'den geldi. İsviçre merkezli uluslararası firma, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi'ne, ileri teknoloji ürünü 10 eğitim seti hibe etti. Bu destekle Kontrol ve Otomasyon Laboratuvarı kuruldu. Laboratuvar, Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik, ABB Türkiye PLC ve Otomasyon Satış Müdürü Erdinç Karataş ile Vins Endüstri Genel Müdürü Güray Geniş tarafından törenle açıldı.

HER GEÇEN GÜN BÜYÜYOR
Prof. Dr. Seyfullah Çevik, ağırlıklı olarak Elektrik ve Elektronik Mühendisliği öğrencilerinin burada uygulamalı olarak eğitim göreceğini, teorik bilgilerini pratiğe geçirme şansı bulacağını söyledi. Prof. Dr. Çevik, başta iş dünyası olmak üzere toplumun pek çok kesiminden desteklerle büyüdüklerini dile getirdi, şöyle konuştu: "Bu ülkeye ve insanlığa en değerli katkı ancak eğitimle olabilir. Bu düşünceyle çıktığımız yolda, bizi yalnız bırakmayan ABB ve Vins Endüstri'ye şükranlarımızı sunuyoruz. Gediz Üniversitesi, bu bağışlarla daha iyi yerlere gelecek, dünyanın en saygın bilim kurumları arasına girecek." Erdinç Karataş da sanayi-üniversite işbirliğine büyük önem verdiklerini, eğitime her fırsatta destek olmaya çalıştıklarını vurguladı, "Sanayi kuruluşları olarak nitelikli işgücüne ihtiyaç duyuyoruz. Yüksek teknolojiye sahip bu laboratuvar sayesinde Gediz Üniversitesi'nden daha donanımlı mühendisler yetişeceğine inanıyoruz. Bu gençler meslek hayatlarına bir adım önde atılacak, çalışacakları kurumlara değer katacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitim için, üç devin işbirliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN