Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hastane temelini Başbakan atacak

AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, "1668 yataklı Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü'nün temeli Ekim'de Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından atılacak" dedi

Giriş Tarihi: 18.9.2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı protokol imza töreniyle 15 şehir hastanesinden biri İzmir'in Bayraklı ilçesine yapılacak. Ekim ayında temeli Başbakan Erdoğan tarafından atılması beklenen Bayraklı Şehir Hastanesi'nin tanıtımıyla ilgili AK Parti Bayraklı İlçe Başkanlığı'nda bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, AK Parti Bayraklı İlçe Başkanı Ali Aslan, AK Parti İzmir milletvekilleri Nesrin Ulema, Hamza Dağ katıldı. AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, Bayraklı'da yapılacak Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü'nün temelinin 12-13 Ekim'de İzmir'de bulunacak olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılacağını açıkladı. Akay, İzmir'de sağlığa dev bir yatırım yapılacağını belirterek şunları söyledi: "Yaklaşık 10 vilayette yapılacak şehir hastanelerinin imza törenine katılmıştık. Bayraklı'da yapılacak tesisin tanıtımını gerçekleştireceğiz. İnşallah gerçekleşirse, hastanenin temelini Sayın Başbakanımızın 13 Ekim'de katılımıyla atmayı planlıyoruz."

BİRİ BAYRAKLI'DA

AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, kamu-özel sektör işbirliğiyle gerçekleşecek 15 şehir hastanesinden biri olacak olan bin 668 yatak kapasiteli Bayraklı Entegre Kampüsü'nün ardından Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin de yapılmasının planlandığını belirterek, İzmir'i sağlık üssü haline getireceklerini söyledi. Ulema şöyle konuştu: "İzmir olarak çok mutluyuz, gururluyuz. İki tane planlamıştık, 2 bin 60 yataklı Bayraklı ve Tepecik Hastanesi, diğeri Bayraklı Sağlık Kampüsü. Bayraklı Şehir Hastanesi'nin temeli Sayın Başbakanımızın 12-13 Ekim tarihinde ilimize yapacağı toplu açılış ve temel atma töreniyle atılmış olacak. Bayraklı ve Tepecik şehir hastanelerimizle EXPO 2020 yolculuğunda İzmir bir sağlık merkezi, sağlık üssü haline dönüşecek."

BEDELİ 1.6 MİLYAR LİRA

Bin 668 yatak, 416 poliklinik oda sayısına sahip olacak olan Bayraklı Şehir Hastanesi hakkında bilgi veren Ulema, "Şehir hastanesi bünyesinde 715 yatak kapasiteli genel hastane, 424 yatak kapasiteli kadın-doğum ve çocuk hastanesi, 380 yataklı kardivasküler cerrahi, 141 yatak kapasiteli onkoloji hastanesi de olacak"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastane temelini Başbakan atacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN