Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir'in Eski 38 yıl sonra suya kavuştu

İzmir Büyükşehir Başkanı , hafta sonu mesaisini şehrin kuzeyindeki ilçelere ayırdı. Dikili, Kınık ve Bergama'yı ziyaret eden Kocaoğlu, belediyenin çalışmalarını denetleyip 38 yıl sonra suya kavuşan köylülerin sevincine ortak oldu.

Giriş Tarihi: 23.9.2013 15:18 Güncelleme Tarihi: 23.9.2013 15:19
Büyükşehir Kanunu ile birlikte 2014 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerden sonra büyükşehir sınırlarına dahil edilecek ilçeleri ziyaret eden Başkan Kocaoğlu Kiraz, Beydağ, Ödemiş ve Tire'den sonra rotasını kuzeye çevirdi. Dikili, Bergama ve Kınık'ta Büyükşehir tarafından yapılan çalışmaları inceleyen Kocaoğlu'na, CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel de eşlik etti. Kocaoğlu'nun ilk durağı, Dikili'nin Eski oldu. Su olmadığı için 1976 yılında terkedilen köyde tamamlanan sondaj çalışmaları dolayısıyla düzenlenen kutlamaya katılan Kocaoğlu, kuyulardan suyun çıkış anında yaşanan bayram coşkusuna ortak oldu.

Mart ayını beklemeden, yeni bağlanan dokuz ilçede çalışmalara başladıklarını ifade eden Kocaoğlu, İzmir'in diğer ilçelerinde ne varsa yeni bağlananlara da aynı hizmetleri götüreceklerini söyledi. Ulaşım sıkıntılarını dile getiren vatandaşlara ise yeni bir formül üzerinde çalıştıklarını belirterek, "Hem taşımacılık yapan kooperatifleri mağdur etmeyecek hem de vatandaşa ucuz, konforlu ulaşım sağlayacak, ESHOT fiyatlarına bir yakın çalışma yapıyoruz." dedi. Kocaoğlu, Dikili'de Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yol çalışmalarını da inceledi.

Dikili'den sonra ikinci durağı Kınık'ta da muhtarlar ve vatandaşların isteklerini dinledi. Zaman kazanmak için yerel seçimlerinden sonra başlayacak kanuni süreci beklemeden, yeni bağlanan ilçelerde çalışmalara başladıklarını belirten , "Önce acil yapılacak işlere öncelik verdik. Dokuz ilçenin her türlü ihtiyacını karşılayacak güçteyiz. Sizlerin isteklerini dinlemek için buradayız. Arıtma, su ve kanalizasyon şebekesi, İZSU tarafından projelendirilip hayata geçirilecek. İnandıktan sonra yapılamayacak iş yok.

İnançla, sebatla çalışarak, birlik beraberlik ve iyi niyet içinde birbirimizi görürsek, her şeyin üstesinden geliriz." diye konuştu. Kınık Belediye Başkanı Süleyman Kaya da Büyükşehir Belediyesi'nin gücünü yanlarında hissettiklerini belirterek, Kocaoğlu'na teşekkür etti. Kocoğlu'nun son durağı Bergama oldu. Burada Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ile birlikte Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını inceleyen Kocaoğlu, vatandaşlarla biraraya gelip isteklerini dinledi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'in Eski Uzunburun köyü 38 yıl sonra suya kavuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN