Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Halk bana güvenecek"

CHP Karabağlar Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Kayapınar, "Halkın güveneni kazandıktan sonra, somut projelerimiz kısa sürede gerçekleşecek" dedi

Giriş Tarihi: 26.9.2013
Yerel seçimlere sayılı zaman kalırken, başkan aday adayları bir bir adaylıklarını açıklamaya devam ediyor. Başkan aday adayları kervanına avukat Şehmus Kayapınar'da katıldı. CHP Karabağlar Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Kayapınar, çözüm odaklı bir belediyecilik anlayaşını benimseyeceklerini söyledi. Halkın etkin rol oynayacağı mahalle meclislerini kuracaklarını söyleyen Kayapınar, "Karabağlar sınırları içerisindeki 57 mahallede de bu meclisleri kuracağız. Bizim temennimiz, bütün meclislerde muhtarların bulunması yönünde. Meclis üyelerinin arası kadınla, gençler ve engelliler gibi kategoriler ile her kesimden temsilci sağlayacağız. Meclisleri ise 15 kişilik gruplardan oluşturacağız. Belediye başkan yardımcılarından bir tanesini sırf bu işle görevlendireceğim" diye konuştu.

İŞSİZ GENÇLERE İSTİHDAM
33 yıldır İzmir'de yaşadığını, bu süreninde 31 yılını Karabağlar'da geçirdiğini belirten Kayapınar, "İnsanlar doğdukları, büyüdükleri, kısacası evlerini, kentsel dönüşüm için terk etmeyecek. Yapacağımız projeler ile kentsel dönüşümü yerinde gerçekleştireceğiz. Karabağlar'da çok fazla işsiz genç var. Karabağlar Belediyesi sınırları içerisine gerçekleşecek, kentsel dönüşümdeki inşaatlarda yaratılacak istihdam ile gençler burada iş sahibi olacak. En iddialı olduğum proje, halkın bana inanıp güvenmesi. Soyut bir proje gibi görünse de, güven problemi çözüldükten sonra somut tüm projeler kısa vadede gerçekleşecektir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Halk bana güvenecek"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN