Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mühendisler, 'yalın dönüşümü' görüşecek

Giriş Tarihi: 27.9.2013
Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi yürütücülüğünde düzenlenen 6. Endüstri Mühendisliği Bahar Konferansı (EMBK), 4-6 Ekim günleri arasında MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi'nde yapılacak. EMBK öncesinde bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan MMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özsakarya, bu yıl "Yalın Dönüşüm" ana teması ile düzenlenecek konferansın, üretimin yanı sıra girişim, sağlık, hizmet, ürün geliştirme, yazılım gibi pek çok konudaki 'yalın' uygulamaları kapsayan bir program ile dolu dolu geçeceğini belirtti.

HEDEFLERİNİ AÇIKLADI

Bu konferansı düzenlemekteki hedeflerini açıklayan Özsakarya, "Üretim ve hizmet sektöründeki kuruluşlarda çalışan yönetici, mühendis ve teknik elemanları yalın konusunda bilgilendirmek, ülkemizdeki ilgili tüm tarafları bir araya getirerek çağdaş, doğru ve bilimsel platformda konunun etkin şekilde tartışılmasını sağlamaktır" diye konuştu. Yalın yaklaşımın, tüm değer zincirlerindeki israfı yok etmeyi, tüm faaliyetleri müşteri için değer oluşturacak şekilde gerçekleştirmeyi hedefleyen bir yönetim tarzı olduğunu ifade eden Özsakarya, şöyle devam etti, "Böylece müşteri memnuniyeti ve sadakati artacak, kârlılık önemli ölçüde iyileşecek, fire ve kaynak kullanımı azalacaktır. Yalın yönetim tekniğinde iş süreçlerinin gözden geçirilip iyileştirilmesi esastır."

GEZİ DÜZENLENECEK
Özsakarya'nın ardından söz alan EMBK Yürütme Kurulu Üyesi Filiz Güler ise konferans programı hakkında bilgilendirmede bulundu. EMBK'da bir gün önce, 3 Ekim Perşembe günü yalın uygulamaların yapıldığı firmalara bir teknik gezi düzenleneceğini ifade eden Güler, konferansta ise 25 oturumda bildiri sunumları ve deneyim paylaşımlarının gerçekleşeceğini belirtti, "Konferansın son günü 7 farklı konuda düzenlenecek çalıştayların da büyük ilgi göreceğine inanıyorum. Tüm bunların yanında, Endüstri Mühendisliği Bahar Konferansları'na paralel olarak Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi fuaye alanında düzenlenecek sergi vasıtasıyla, yalın uygulamalar alanında çalışan kuruluşlar, ürün ve hizmetlerini katılımcılarla paylaşacaklar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mühendisler, 'yalın dönüşümü' görüşecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN