Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yerli ısı pompası da üretiyor

Gürkombi Genel Müdürü Erzeybek, Türkiye'nin yüksek fiyattan aldığı ısı pompasıyla ilgili araştırma yaptıklarını belirtti, "Artık, biz de üretiyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 27.9.2013
Yerli ısı pompasının gelişmiş ülkelerden Türkiye'de yüksek fiyatlara satıldığını anlatan Gürkombi Genel Müdürü Ufuk Erzeybek, bu ürünün üretimine başladıklarını belirtti. 18 bin ile 32 bin euro aralığında satıldığını duyan Erzeybek, "Türk üreticisi ve Gürkombi Ailesi olarak çok gücümüze gitti ve bizde üretim startını verdik. Zaten ülkemizdeki cari açıkların nedenlerinin birisi de bu dışa bağlı olmamız. Daha güzel daha kaliteli ısı pompasının üretimine başladık. Hiç defroza girmeyen tabir-i caizse kutuplarda bile kullanılabilen bir ürün yarattık ve gururla üretimine devam ediyoruz" dedi. Isı pompalarının günün en verimli ve ekonomik ısıtma cihazları olduğunu söyleyen Erzeybek, "Belki bakıldığında ilk kurulum maliyetlerinin yüksek olmasına rağmen enerji tüketimleri çok düşük olduğundan gelecekteki ve önümüzdeki yıllarda en revaçta ısıtma sistemi olarak görülecek" diye konuştu.

İLKLERE İMZA ATIYOR
Türkiye'de manuel elektrikli kat kaloriferini ürettiklerini belirten Erzeybek, 10. yıllarında yine manuel üretmeye devam ettiklerini söyledi, sözlerini şöyle sürdürdü, "Her geçen gün Gürkombi Ailesi adım adım büyüyor. Yeni modelimiz 3 yönlü hidrolik vanalı cihazımız kullanım konforundan dolayı müthiş ses getirdi. Yoğun bir talep var. 3 yönlü hidrolik vanalı lüks modeliyle beraber dünyada bir ilke de adım attı. Cihaz derinliğinizi 25 cm düşürdük. Bu dünyada bir ilk. Kullanım ve montaj kolaylığı da sunuyor. Nihai tüketiciden olumlu eleştiriler alıyor ve çok mutlu oluyoruz. Manuel elektrikli kat kaloriferi çalışma prensibinden dolayı diğer elektirkli kat kaloriferlerinden yüzde 25-30 daha tasarruflu tüketim sağlar. Manuel olmamızın bir diğer nedeni ülkemizdeki dalgalı elektrik sisteminden kaynaklanan arızalardan etkilenmez. Voltaj düşüklüğünde ve yüksekliğinde ısıtmaya devam eder. Diğer dijital sistemlere göre daha uzun ömürlüdür. Her elektrikli kombi Gürkombi değildir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yerli ısı pompası da üretiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN