Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çivi çakılmayınca kızıp parasını geri istedi

Köyünün okulunu yeniden yaptırmak için bağış yapan Tahsin Irmak, inşaata başlanmayınca bağışını geri çekmek için başvurdu

Giriş Tarihi: 28.9.2013
Karakuyu Mahallesi'nde yaşayan 83 yaşındaki Tahsin Irmak, köyünün okulunu yeniden yaptırmak için yaptığı bağışı, aradan bir yıl geçtiği halde tek çivi çakılmayınca geri istedi. Uzun yıllar Almanya'da işçi olarak çalıştıktan sonra doğduğu Torbalı'nın Karakuyu Mahallesi'ne dönen emekli Tahsin Irmak(84), köyünde bulunan okulun yeniden yapımı için yıllardır biriktirdiği 270 bin lira ile oturduğu evi geçtiğimiz yıl yapılan protokol töreni ile bağışlamıştı. Aradan bir yıl geçmesine rağmen Milli Eğitim Bakanlığı ile Belediye arasındaki uyuşmazlık nedeniyle okul için bir adım bile atılmadı.

ÖLMEDEN GÖRMELİYİM
Edinilen bilgilere göre 280 öğrencinin eğitim gördüğü 7 derslikli blok depreme dayanıksız olduğu gerekçesi ile yıkıldı. Öğrencilerin bir kısmı taşımalı eğitim almak durumunda kaldı. Hayırsever Tahsin Irmak, Torbalı Kaymakamlığı'na başvuruda bulunup, okul yaptırmak istedi. Bu isteği kabul eden Valilik, Tahsin Irmak'tan 270 bin lira nakit para aldı. Geçen yıl koltuk değneklerine yaslanarak protokol törenine gelen Tahsin Irmak, "Çok mutluyum. Yıllardır bugünü bekliyordum" demişti. Ancak, o günden bugüne kadar belediye ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında ruhsat sorunu yaşandı. Bir türlü uzlaşamayan iki kurum arasındaki tartışmadan sıkılan Irmak ise, "Paramı geri verin. Ben başka bir hayır işinde kullanacağım" dedi. "Ölmeden okulu görmek istiyorum" diyen Irmak, "Mahallemizin çocukları başka yerlere okula gönderiliyor. Bağış yaptık ama kimse gelip temelini bile kazmadı. Yaşım geçti ve okulun yapıldığını ve içinde öğrencilerin koşuşturduğunu ölmeden önce görmek istiyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çivi çakılmayınca kızıp parasını geri istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN