Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suc ve ceza zirvesi

10 üniversitenin genç ceza hukukçuları Gediz Üniversitesi'nde bir araya gelecek, deneyimli hocalarla görüşlerini paylaşacak. Hırsızlık, dolandırıcılık, cinsel saldırı, cinayet gibi yaygın suçlar ve uygulanan cezalar masaya yatırılacak

Giriş Tarihi: 28.9.2013
Gediz Üniversitesi Hukuk Fakültesi, suç ve cezanın konuşulacağı, yargı sistemimizin masaya yatırılacağı önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Bu yıl yedincisi düzenlenecek Üniversitelerarası Genç Ceza Hukukçuları Kongresi, 3-5 Ekim tarihleri arasında İzmir Seyrek'teki kampüste yapılacak. Etkinliğe; Akdeniz, Ankara, Bielefeld (Almanya), Dicle, Dokuz Eylül, Erciyes, Gediz, Ondokuz Mayıs, Özyeğin ve Selçuk üniversiteleri hukuk fakülteleri katılacak. Hırsızlık, dolandırıcılık, cinsel saldırı, reşit olmayanla cinsel ilişki, kasten yaralama sonucu ölüme neden olma, zimmet, hakaret, yağma ve bilişim suçları tüm yönleriyle ele alınacak.

ÖĞRENCİLER İZLEYECEK
Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yener Ünver, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Hakeri ve Dokuz Eylül Üniversitesi Adalet Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Veli Özer Özbek'in de aralarında yer aldığı tanınmış hukukçularla, hukuk fakültesi öğrencileri görüşlerini paylaşacak. 300'ün üzerinde öğrenci de etkinliği izleyecek. Toplumda korkuya yol açan, güven ortamını bozan, yargıyı meşgul eden suçlara mercek tutulurken, Yargıtay kararları incelenecek, verilen cezalar tartışılacak. Gediz Üniversitesi'nin akademisyen ve öğrenci değişimi programı bulunan Bielefeld Üniversitesi'nden katılımcılarla Türk ve Alman yargı sistemleri de karşılaştırılacak. 2 ülkede benzer suçlar hakkında ne kararlar çıktığına bakılacak. Gediz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Usul Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Gülsün Ayhan Aygörmez, Kongre'nin, ceza hukukuna ilişkin öğrenci merkezli en büyük organizasyon olduğunu açıkladı, şunları söyledi: "Geleceğin hakimi, savcısı ve avukatı olacak genç hukukçular, güncel tartışmalara yeni bakış açıları getirecek. Bu kongre, toplumsal huzuru bozan suçlara ve Yargıtay kararlarına hem genç hem de deneyimli hukukçular gözüyle bakılmasını sağlıyor. Aynı zamanda hukuk öğrencilerinin bilimsel tebliğ sunarak deneyim kazanmalarına da olanak veriyor. Üç gün boyunca konuşulacakların ve ortaya çıkacak sonuçların, ceza hukuku tartışmalarına farklı pencereler açacağını düşünüyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suc ve ceza zirvesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN