Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Toz ve gürültü olur diye okul yıkılamadı

Egeli Sabah'ın "Yazık" başlığıyla manşetten duyurduğu okul haberine cevap veren İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, "Çevre sakinlerinin şikayetleri nedeniyle yıkımda gecikme oldu" dedi

Giriş Tarihi: 30.9.2013
Şirinyer Semti'nde bulunan Tuğsavul İlkokulu'nun geçtiğimiz yıl Şubat ayında iki binasından birinin çürük olduğu ve yıkılıp yerine yenisinin yapılmasına karar verilmişti. Bunun üzerine bina boşaltılarak ihalesi gerçekleştirildi. Aradan geçen 7 aya rağmen bina yıkılamadı. Aynı ilçede bulunan Buca 30 Ağustos İlkokulu ve Ortaokulu'nun eskiyen ve çürük raporu verilen binası da, geçtiğimiz yıl yıkılarak yenilendi. Ancak, okulun 12 yıl boyunca biriken 80 bin liralık su ve 10 bin liralık elektrik borcu nedeniyle eğitime sorunlu olarak başlamıştı. İki okulda yaşanan bu olay, Egeli Sabah'ın 'Yazık' başlığıyla geçtiğimiz 19 Eylül'de manşetinde yer almıştı.

BİNA YIKILDI, SU BAĞLANDI

Konuyla ilgili Egeli Sabah'a açıklama yapan İzmir Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, okulun geçtiğimiz Pazar günü yıkıldığını söyledi, "Çevre sakinlerinin şikayetleri nedeniyle okulun bir bloğu geç yıkıldı. Vatandaşlar toz ve gürültü olur diye Buca Kaymakamlığı'na şikayet edip, yıkımı istemediler. Bizim ve Özel İdare'den kaynaklanan bir sorun yok" dedi. Bütün bunları kendisine Kaymakam'ın söylediğini belirten Bardakçı, şöyle devam etti, "30 Ağustos İlkokulu ve Ortaokulu'nda önceden 3 tane blok vardı. O dönemde her bloğun sayacı ayrıymış. Yıkıldıktan sonra yeni yapılan binalara tek sayaç takıldı. Diğer iki sayaç iptal edildi. Diğer sayaçlardan eski borçlar kaldığı için inşaat aşamasında belediye 'bu borçları ödeyin' dedi. Ödeneğimiz geldiğinde, 'Borcu ödeyeceğiz' dememize rağmen kestiler. Yetkililerle görüştük ve şu an sorun kalmadı."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Toz ve gürültü olur diye okul yıkılamadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN