Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sempozyum heyecanı

Giriş Tarihi: 3.10.2013

EXPO 2020 tanıtımı için Sao Paulo ve Ekaterinburg kentlerinden sonra sıra İzmir'e geldi. Delegeler 6-8 Ekim'de ağırlanacak

EXPO 2020 Adayı İzmir'in, EXPO'ları düzenleyen Uluslar arası Sergiler Bürosu (BIE) üyesi ülkelerin delegelerine yönelik olarak düzenleyeceği sempozyumun ayrıntıları netleşmeye başladı. İzmir'de 6-8 Ekim günleri arasında düzenlenecek sempozyuma 100 civarında delegenin katılması beklenirken, toplamda 160 civarında davetli sempozyuma katılacak. Delegeler, Agora, Kemeraltı, Efes Antik kenti, Meryem Ana Evi gibi turistik yerleri gezerek yetkililerden bilgi alacak. Sempozyumda çok önemli konuk konuşmacılar olacak. Tanzanya Sağlık Bakanı Dr. Hüssein Ali Mwinyi, Dünya Sağlık örgütü Avrupa Bölge Direktörü Zsuzsanna Jakab, İzmir'li doktor Prof. Dr. Yaman Tokat, UNICEF İyi Niyet Elçisi, Afrika Birliği Barış Elçisi müzisyen Angelique Kidjo'nun yanı sıra, Birleşmiş Milletler İyi Niyet Elçisi olan Galatasaraylı Didier Drogba'nın da sempozyuma katılması bekleniyor. TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam, DEİK Türk-Sağlık İş Konseyi Başkanı Dr. Ruşen Yıldırım, New York Times en çok satan yazar ve Emmy Ödüllü belgesel yapımcısı Dan Buettner, Nobel Ödülü akademisyen Dr. Kirsty Duncan da özel konuşmacılar arasında olacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun konuşma yapacağı toplantıda İzmir ile ilgili 5 dakikalık bir video izlettirilecek. Akşam yemeğinde ise Hüsnü Şenlendirici ve Ece Berker konseri ile davetliler eğlenecek.

ŞİMDİ SIRA BİZE GELDİ
Dış İşleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, EXPO için gece gündüz çalıştıklarını belirti. İzmir EXPO 2020 Yürütme Komitesi üyesi Geza Dologh da, "Yapılacak oylama öncesinde çok önemli bir dönemeç olan sempozyumu gerçekleştireceğiz. Muhteşem bir programı hazırladık" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sempozyum heyecanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN