Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Manisa yaşayan şehir oldu'

Projelerini Egeli Sabah'a anlatan Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, "Vatandaşlar artık gece 01.00'e kadar sokaklarda" dedi

Giriş Tarihi: 6.10.2013
30 Mart 2014'te yapılacak yerel seçimler öncesi Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, bugüne kadar yaptıklarını ve geleceğe dönük planlarını Egeli Sabah'a anlattı. Acı bir tesadüf sonucu adaylığının açıklandığı gün annesini toprağa veren Başkan Ergün, 35'e yakın açılış ve temel atma yapacağını belirterek, "Daha sonraki projelerimiz atıksu arıtma tesisi, otopark ile katı atık bertaraf ve düzenleme depolama tesisi olacak. Hesabını iyi biliyorsan ve takibini de güzel yapabiliyorsan mevcut imkanlarla güzel şeyler yapılabiliyor" diye konuştu. Annesini kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, "Bütün anneler çok değerli ama benim annem karıncayı bile incitmemiştir. Herkes için paralanan bir annem vardı. Nur içinde yatsın. Çeşitli bölgelerde hayrına lokma dağıttık" dedi. Annesinin vefatı nedeniyle geçtiğimiz pazar günü Ankara'da yapılan mitinge katılamadığını belirten Başkan Cengiz şöyle konuştu: "10 Ekim'de Sayın Devlet Bahçeli geliyor. Açılışlar, temel atmalar ve miting, ardından konser olacak. Daha da büyük yatırımlar geliyor. 35'e yakın açılış ve temel atma törenimiz olacak. Sonra da çöp, atıksu arıtma ve otopark projeleri var. Güzel şeyler olacak. Hesabını iyi biliyorsan ve takibini de güzel yapabiliyorsan çok büyük bütçelerle olmasa da mevcut imkanlarla güzel şeyler yapılabiliyor. Biz büyükşehir kapsamına girdiğimizden dolayı 17 ilçenin hemen hemen yüzde 70'e yakınında hizmetlerini yapma noktasına geldik. Dağıtımlarını da yapıyoruz. Merkezdeki 780 köyün 400 kadarına yardımlarımız ulaşıyor."

"DÖNÜŞÜMÜ YAPTIK"
35 yıldır yapılmayan bir dönüşümü gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Ergün şöyle konuştu: "Ulaşımda 336 aracı 168'e düşürdük. Daha rahat oldu, klimalı sistem geldi. Vatandaşımızın bir serzenişi var. Önceden oturarak gidiyorlardı, artık ayakta gidiyorlar. Büyükşehir olan Manisa'da ayakta gitmeye alışacaklar. İzmir'de İstanbul'da vatandaşlar ayakta gidiyor. Her şey yavaş yavaş rayına giriyor. Köyler de hizmet görüyorlar. Bunların da geri dönüşümünü alıyoruz. İlçelerdeki teşkilatlarda muhtarlarla toplantılar organize ediyoruz. 3-4 aydır bu çalışmalar devam ediyor. İhalelerini Şubat ve Mart'ta hazırlamıştık. Çocuk oyun gruplarının dağıtımları yapılıyor. Geçtiğimiz yaz Manisa'da bütün parklar ağzına kadar doldu. Manisa'da parklara yönelik bir açlık vardı. Yaz geceleri Manisa sıcak geçer. Spil dağının sıcağı gece Manisa'ya yansır. Herkes kendini yeşil alanlara atar. Sosyal alanların artması vatandaşı sevindirdi." Ölü bir şehri yaşayan bir şehre dönüştürdüklerini ifade eden Başkan Ergün, "Vatandaşlar artık gece 1'e kadar sokaklarda gezip dolaşabiliyorlar. Bundan esnaf da çok mutlu. Burası yaşayan bir şehir haline geldi. Bu da büyük bir mutluluk getirdi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Manisa yaşayan şehir oldu'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN