Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Halk değişim istiyor"

Ege-Koop Başkanı Aslan, "İzmir'de halkın değişim isteğini görmemek mümkün değil. Kent yeniden ayağa kalkmalı, dinamik, çağdaş bir şehir olmalı"dedi

Giriş Tarihi: 8.10.2013
Mart 2014 yerel seçimleri için aday adayları arasında mücadele şimdiden başlarken özellikle 'Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan'la değişimi' talep eden kamuoyu baskısı gün geçtikçe artıyor. Ortada resmi bir açıklama olmamasına, herhangi resmi bir siyasi kimliği bulunmamasına rağmen en ciddi araştırma şirketlerinin araştırmalarında ilk dört isim arasında çıkan Aslan'ın özellikle projeci kimliği ve sosyal demokrat duruşu, insan odaklı hizmet anlayışı, sivil toplum, muhtarlar ve her görüşten, her yaştan kesimle kurduğu yakın ilişki büyük taktir görüyor. Aslan, "İzmir'de değişim talebi çok açık. Bunu bir isim etrafında düşünmek de doğru değil. İzmirliler artık yeni bir heyecan, hizmete aç bir Başkan istiyor. Bir şehir belediye başkanının ufku kadar ya gelişir ya gelişmez. İsmimin ön plana çıkması açıkladığımız sağlam projeler ve bugüne kadar ki hizmetlerimizin taktir görmesinden, benimsenmiş olmasındandır" dedi. Aslan ise, kamuoyu algısının ismi üzerine şekillendiğini görmenin mutluluk verici olduğunu ancak bu algının temel nedeninin 'değişim isteği' olduğunu belirterek şöyle diyor:

"MUTLULUK VERİCİ"
"İzmir yeni bir heyecan, hizmete aç bir Başkan ve yönetim istiyor" diyen Aslan, " İzmir'de değişim isteğini, bu şiddetli talebi görmemek mümkün değil. İzmir artık yeniden ayağa kalkmalı, dinamik, çağdaş ve huzurlu bir şehir olmalı. Bir şehir belediye başkanının ufku kadar gelişir ya da gelişemez. Çağımızda belediye başkanlığı, temel ihtiyaçların ötesinde misyona sahip ve bunu karşılayacak güçte olmalıdır. Devir kazma, kürekle iş yapma devri değildir. Devir geleceği şekillendirmektir. Kamuoyunun talebine, isteğine bu açıdan da bakmak gerekir. Kaldı ki bizim geçmişimiz, yaptıklarımız, eserlerimiz ortada. Ne yapmak istediğimiz de ortada."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Halk değişim istiyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN