sanat sezonu Brassmania ile açıyor

Büyükşehir Belediyesi'nin kentin seçkin kültür sanat mekanlarından biri haline getirdiği İzmir Sanat, yeni sezona yarın akşam başlıyor.

Giriş Tarihi: 9.10.2013 13:10
Sanatseverleri, birbirinden güzel etkinliklerle buluşturmaya devam eden Kültürpark Sanat, Ekim ayında da sergi ve konserlerle İzmirli sanat tutkunlarını ağırlayacak. Sanat takvimi şöyle:
Romanyalı trompet sanatçıları Julian Lupu, Renato Lupu, trombon sanatçıları Peter Körner, Cem Güngör ve Japonyalı tuba sanatçısı Noriyoshi Murakami'den oluşan 'Brassmania' grubu, 10 Ekim 2013 Perşembe günü saat 20.00'de İzmir Sanat'ın konuğu olacak. Türkiye'de ilk kez yepyeni bir tınıyı dinleyiciyle buluşturan grup, 'Zor Ama Güzel' olanın peşinden giderek hem günümüz Türk bestecilerinden yapıtlarını, hem de Barok'tan caza müzik literatüründeki önemli eserleri aranje ederek yorumluyor. Her müzisyenin ülkesinin tınılarından esintiler taşıyacak konser, dinleyicilere adeta bir müzikal tur yaşatacak.

İzmir Sanat, 22 Ekim-4 Kasım 2013 tarihleri arasında ise İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Melda Ongun Uçar'ın resimlerinden oluşan sergiye evsahipliği yapacak. 'Sevdiğim Renkler' başlıklı resim sergisinin açılışı saat 18.00'de gerçekleşecek. Ali Açıkalın'dan desen dersleri alan, Turan Enginoğlu'nun atölyesinde resim çalışmaları yapan doktor ressam Uçar, 2004 yılından bu yana çeşitli karma sergiler ile sanat etkinliklerinde yer aldı. Sanatçının çeşitli yarışmalarda kazandığı ödülleri de bulunuyor.
Klasik müzik, jazz ve rock sahneleriyle tanınan Erdoğan Turanlı, yeni nesil yetenekli davulculardan Hakan Hakgönül ve basçılarından Halil Çağlar Serin'in bir araya gelerek kurduğu 'E.T. Band Grubu', 24 Ekim 2013 Perşembe günü saat 20.00'de müzikseverlerle buluşacak. Piyano sanatçısı Devrim Yeşilpınar'ın eşlik edeceği konserde grup, Turanlı'nın enerjik ritmli latin fusion ve balad kompozisyonlarının yanı sıra Balkan müziği tarzındaki eserlerinden oluşan bir repertuvar sunacak.

Besteci, piyanist ve aranjör Evrim Demirel'in önderliğinde, bilinen müzikal unsurları farklı bir bakış açısıyla yeniden yorumlayan 'Evrim Demirel Ensemble Grubu' 31 Ekim 2013 Perşembe günü saat 20.00'de İzmir Sanat'ın konuğu olacak. Piyano ve klavyede Evrim Demirel, vokal ve tanburda Türk Makam Müziği'nin önde gelen ustalarından Özer Özel, kontrbasta Volkan Toprakoğlu ve davulda Erdem Göymen'den oluşan topluluk, Demirel'in bestelerinin yanı sıra halk müziğinden tasavvuf müziğine kadar çeşitlilik gösteren geleneksel Türk Müziği eserlerinin düzenlemelerini yorumlayacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir sanat sezonu Brassmania ile açıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN