Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Delegeler pistten inmedi

Giriş Tarihi: 10.10.2013

EXPO heyetinin İzmir'deki ikinci günü, Efes turunun ardından Agora'da gala yemeği ile sona erdi. Gece boyunca dans eden delegeler, doyasıya eğlendi

EXPO 2020 adayı İzmir'in, Paris'te 27 Kasım'da yapılacak oylama öncesi "Herkes İçin Sağlık" konulu sempozyum için ağırladığı 167 ülkeden gelen Uluslararası Sergi Bürosu (BIE) üyesi, aralarında delegelerin de yer aldığı 200'e yakın konuk, önceki gün Selçuk'taki Meryemana Evi'ni ve Efes Antik Kenti'ni gezdi. Konuklara İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu, EXPO 2020 İzmir Yönlendirme Kurulu ve Yürütme Komitesi üyeleri eşlik etti.

ÇOK ETKİLENDİLER
Delegeler, ilk olarak Meryamana Evi'ni ziyaret etti, Efes Antik Kenti'ni gezdi. Konuklara, Efes'te Bizans ve Roma dönemi yaşantısından kesitler sunan tiyatro gösterimi yapıldı. Gezinin ardından Celcius Kütüphanesi önünde klasik müzik eşliğinde kokteyl verilen heyet, burada hatıra fotoğrafı çektirdi. Ardından da Antik Tiyatrosu'nda Doğuş Çocuk Orkestrası'nın konserini dinleyen davetliler, Agora'da akşam yemeği yedi. Agora'da düzenlenen gecenin sunuculuğu, tıpkı açlış sempozyumunda olduğu gibi yine ünlü televizyoncu Defne Samyeli yaptı. Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan özel izinle düzenlenen gecede, Dolapdere müzik grubu davetlilere bir konser verdi. Gönüllerince eğlenen delegelere Vali Toprak ve Başkan Kocaoğlu da eşlik etti. EXPO 2020 adaylık sürecinde Afrika ülkelerinen sorumlu olan İTO Başkanı Ekrem Demirtaş, Afrika delegeleriyle yakından ilgilendi. Yabancı heyetin coşkulu dansı, renkli görüntüler oluşturdu. Heyetin hem Meryemana Evi'ni ziyaretinden hem de Efes Antik Kenti'nde yaşadıkları geceden çok etkilendikleri ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Delegeler pistten inmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN