Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aort baloncuğuna ameliyatsız tedavi

Karın bölgesinde aort damarındaki şişliğin sebep olduğu aort anevrizması hastalığı, Gaziemir Akut Kalp ve Damar Hastanesi'nde 20 dakikalık operasyonla iyileştiriliyor

Giriş Tarihi: 12.10.2013
Karında bulunan aort damarındaki şişliğin sebep olduğu aort anevrizması hastalığı, Gaziemir Akut Kalp ve Damar Hastanesi'nde açık ameliyata gerek duyulmayan bir teknikle tedavi ediliyor. Açık ameliyat ile dört saat süren bir operasyon ve sonrasında bir hafta yatarak tedavi gerektiren hastalık, Akut Hastanesi'nde uygulanan teknolojik yöntemle yaklaşık 20 dakikada tedavi ediliyor ve hasta üç ile dört saat içinde taburcu edilebiliyor. Son olarak Kırgızistan Yüksek Yargı Konseyi üyesi Kurmanbek Joroev'i aynı yöntemle sağlığına kavuşturduklarını belirten Akut Kalp ve Damar Hastanesi kurucusu Dr. Necmettin Yakut, hastanelerinde söz konusu teknolojinin en üst düzeyde ve yoğun olarak kullanılmakta olduğunu söyledi. Teşhis ve tedavisinde oluşabilecek hataların ölümcül sonuçlar verebildiği, karın aort damarı şişkinliği olarak bilinen aort anevrizması hastalığı, Gaziemir'de bulunan Akut Kalp ve Damar Hastanesi'nde ileri teknoloji ile kısa sürede tedavi ediliyor. Hastanede son olarak Kırgızistan Yüksek Yargı Konseyi üyesi Kurmanbek Joroev, bu teknoloji ile sağlığına kavuşturuldu. Operasyon hakkında bilgi veren Akut Kalp ve Damar Hastanesi Kurucusu Dr. Necmettin Yakut, karın aort damarında ileri derecede kalınlaşma tespit edilen Joroev'e ülkesinde çekilen röntgen ile teşhis konduğunu, Joroev'in yaptığı araştırma sonucunda ameliyat olmak için Akut Kalp ve Damar Hastanesi'ni tercih ettiğini söyledi. Yakut, "Hastamıza kasık damarından girilerek balonlaşma yapan aort tedavi edildi. Yaklaşık yirmi dakika süren işlemden 3-4 saat sonra hasta ayağa kalkarak günlük faaliyetine başladı. Yanında ülkesinden bir kalp cerrahıyla hastanemize gelen ve Kırgızistan'da yüksek yargı üyesi olan hastamız şimdi çok mutlu" diye konuştu.

3-4 SAATTE GİDİYOR

Aort anevrizması, açık ameliyat ve kapalı operasyon ile tedavi ediliyor. Açık ameliyat yönteminde hasta, karnı açılarak 3-4 saat süren bir operasyonun ardından yaklaşık bir hafta boyunca hastanede yatarken kapalı operasyon ise sadece yirmi dakika sürüyor ve hasta 3-4 saat sonra taburcu edilebiliyor. Dr. Yakut, Akut Kalp ve Damar Hastanesi'nde ileri teknoloji gerektiren bu yöntemin büyük başarıyla sonuç verdiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aort baloncuğuna ameliyatsız tedavi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN